Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti


Delta Morfér
Delta Morfér je transformační zařízení B-jednotkou. Toto kompaktní připomíná policejní odznaky. Když nejsou používány, nosí se v pouzdru a na zadní straně opasků, když jsou Strážci morfovaní. Delta Morfér má 5 funkcí spouštěných 3 záložkami, které se aktivují spínačem na horní straně Morféru. Každý Morfér je barevně uzamčen a má v sobě zabudovanou jednu barvu Strážce. Neexistuje žádné omezení toho, kdo ho může používat, což znamená, že Strážci mohou Morféry měnit.

Morfování: Po otevření se zobrazí identifikace kadeta. Při otevření po hlasovém povelu se spustí sekvence morfování. Tento mód aktivuje také S.W.A.T. Mód.
Komunikátor: Umožňuje Strážcům komunikovat mezi sebou a také povolat Delta Jezdce.
Rozsudek: Měřením pulsů a elektrických impulsů může posoudit vinu či nevinu, dosažený rozsudek není nikdy špatný. Po dosažení verdiktu o vině je Morféru udělena pravomoc vypálit antihmotovou fúzi a uvěznění v Zadržovací Kartě, aby byla zajištěna snadná a bezpečná přeprava.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"
 


 
S.P.D. Blaster
S.P.D. Blaster je zbraň používaný jakýmkoliv S.P.D. důstojníkem.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 
Zadržovací Pouta
Zadržovací Pouta má každý Strážce zabudované ve svém opasku. Jsou používány, když je nutné předvést podezřelého k výslechu.

Poprvé viděna v "Beginnings, část 1"


 
Zadržovací Karta
Zadržovací Karta slouží k zachycení zločinců a monster, která se ukázala být obzvláště nebezpečná. Vytvářejí se, když skenery viny určí, zda jsou pachatelé nevinní nebo vinní. Ve S.W.A.T. Módu se prázdnou Kartou projede před Delta Prosaditel a vloží ji dovnitř. Monstra jsou po zničení transportována do Zadržovací Karty

Poprvé viděna v "Beginnings, část 1"

Delta Blastery
Delta Blastery jsou dvojité zbraně specifické pro Červeného Strážce. Mohou být použity ke střílení intenzivních laserových paprsků. Když se spojí, utvoří Kombo Mód Delta Blasteru. Červený Strážce může vystřelit vysoce koncentrovaný paprsek schopný zatknutí, nebo v případě postradatelných nepřátel, jako jsou Kryboti, zničil nepřítele.

Poprvé viděny v "Beginnings, část 2"
 


 
Deltamax Kloub
Všichni Strážci až na Červeného Strážce mají ve své výbavě Deltamax Kloub, který se může spojit s Deltamax Obuškem k vytvoření Deltamax Útočníka.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 2"

 

Deltamax Obušky
Všichni Strážci až na Červeného Strážce mají ve své výbavě Deltamax Obušky, které se mohou spojit s Deltamax Kloubem k vytvoření Deltamax Útočníka.

Poprvé viděny v "Beginnings, část 2"
 

Deltamax Útočník Modrého Strážce
Deltamax Útočník vznikne spojením Deltamax Kloubu s Deltamax Obuškem příslušného Strážce. Deltamax Útočník Modrého Strážce má nejvyšší přesnost a také nejvzdálenější střelecký dosah ze všech. Způsob jeho fungování je podobný odstřelovací pušce.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 2"
 


 
Deltamax Útočník Zeleného Strážce
Deltamax Útočník vznikne spojením Deltamax Kloubu s Deltamax Obuškem příslušného Strážce. Deltamax Útočník Zeleného Strážce má největší sílu a také nejvyšší rychlost střelby ze všech. Způsob jeho fungování je podobný útočné pušce.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 2"


 
Deltamax Útočník Žlutého Strážce
Deltamax Útočník vznikne spojením Deltamax Kloubu s Deltamax Obuškem příslušného Strážce. Deltamax Útočník Žlutého a Růžového Strážce je nejvyváženější z kombinací. Způsob jeho fungováníje podobný pistoli s vyšším výkonem.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 2"


 
Deltamax Útočník Růžového Strážce
Deltamax Útočník vznikne spojením Deltamax Kloubu s Deltamax Obuškem příslušného Strážce. Deltamax Útočník Žlutého a Růžového Strážce je nejvyváženější z kombinací. Způsob jeho fungováníje podobný pistoli s vyšším výkonem.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 2"


 
R.I.C./R.I.C. 2.0
R.I.C. je zastaralý a závadný robotický pes, který je vážně poškozen při pokusu chránit Sydney před útokem Krybota. Poté, co byl Velitelem Crugerem považován za zastaralého, ho Sydney zachrání před sešrotováním a dá ho Bridgovi a Boomovi, aby byl přestavěn a vylepšen a přejmenován na R.I.C. 2.0. R.I.C. dostává zcela nové schopnosti, je schopen se proměnit ve zbraň podobnou dělu známou jako K-9 Kanón a používá se jako primární komponenty pro S.P.D. Bojové Brnění. Seržant Silverback má vlastního R.I.C.a, který připomíná buldoka a je společníkem planetě Zentor

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"

K-9 Kanón
K-9 Kanón je R.I.C.ova forma kanónu, která střílí mocný energetický paprsek k poražení kriminálníků a jejich okamžitému uvěznění do Zadržovací Karty.

Poprvé viděn v "Dogged"
 

Hlídkový Morfér
Hlídkový Morfér je Morfér Velitele Crugera, který mu umožňuje stát se Stínovým Strážcem. Hlídkový Morfér vypadá stejně a má stejné funkce jako Delta Morfér, ale je černý. Nicméně neumožňuje Veliteli Crugerovi přístup k S.W.A.T. Módu.

Poprvé viděn v "Shadow, část 2"
 

Stínová Šavle
Stínová Šavle je osobní zbraní Velitele Crugera a Stínového Strážce. S ní může Stínový Strážce vykonat Zadržovací Úder. Icthior má podobnou zbraň jménem Šavle Oceánu.

Poprvé viděna v "Shadow, část 1"
 


 
Omega Morfér
Omega Morfér je transformační zařízení Omega Strážce. Jedná se o futuristický Morfér lišící se od ostatních Morférů upevněním na zápěstí a ovládáním plynu, které umožňuje přístup k řadě útočných funkcí.Morfér má také Skener viny, který umožňuje soudit a použív režim zadržení k zadržení podezřelých mimozemšťanů.

Elektro Mód: Vystřelí bleskový útok na zem. Jedná se o hlavní útok Omega Morféru
Paprskový Mód: Vystřelí energetický paprsek
Silový, Svalový a Nabitý Mód: Zvyšuje sílu a schopnosti Omega Strážce
Hyper Mód: Umožňuje zpomalit čas
Světelný Mód: Vystřelí vysoce koncentrovanou energetickou kouli

Poprvé viděn v "Messenger, část 2"
 

S.W.A.T. Mód
S.W.A.T. Mód byl vytvořen Kat pro B-Jednotku, aby jí dal extra sílu. S.W.A.T. Mód zahrnuje vesty s držáky Morférů, brnění na tělo, ruce a nohy a helmy se zabudovanými senzory a komunikátory. Má mnoho dalších cenných funkcí, včetně nočního a termálního vidění. Strážci aktivují tento mód prostřednictvím svých Morférů.

Poprvé viděn v "S.W.A.T., část 2"
 

Delta Prosaditel
Delta Prosaditel je standartní zbraň Strážců Vesmíru, když jsou ve S.W.A.T. Módu. Prosaditel se dodává se třema Kartama, z nichž každá má jiný účel. Pro aktivaci každé z nich musí uživatel otevřít poklop na horní straně zbraně, který odhalí držák Karty. Poté musí zasunout kartu na stranu modulu Prosaditele.

Poprvé viděn v "S.W.A.T., část 2"
 


 
Kočičí Morfér
Kočičí Morfér je transformační zařízení Kočičí Strážkyně. Je podobný Hlídkovému Morféru v tom smyslu, že jeho funkce jsou omezené. Kočičí Morfér je však hodinový jednorázový model. Jednorázové Morféry, jako je tento, mohou být hromadně vyráběny, protože Morféry samotné nejsou speciálně vyrobeny pro Strážce, což znamená, že mohou být přiděleny různým důstojníkům nebo Strážcům, kteří čekají na funkční Delta Morfér. Stále není známo, zda lze nějakým způsobem dobít nebo lze prodloužit čas strávený k jeho používání.

Poprvé viděn v "Katastrophe"

 


 
Magna Morfér
Magna Morfér byl navržen Kat. Morfér je navržen podle designu a technologie Omega Morféru. Je používaný Červeným Strážcem k povolání S.P.D. Bojového Brnění. Magna Morfér dává uživateli stejné schopnosti jako Omega Morfér.

Poprvé viděn v "Reflection, část 1"


 
S.P.D. Bojové Brnění - Kyber Mód
Kyber Mód S.P.D. Bojového Brnění je pohyblivější lehčí design, který vybaví Červeného Strážce mečem a zvýšenou bojovou pohyblivostí.

Poprvé viděno v "Reflection, část 1"

S.P.D. Bojové Brnění - Sonický Mód
Sonický Mód S.P.D. Bojového Brnění spojí Červeného Strážce s upgradovaným R.I.C.em. Tento Mód vybaví Červeného Strážce obřím mečem a mocným brněním.

Poprvé viděno v "Reflection, část 1"
 

Meč S.P.D. Bojového Brnění
S.P.D. Bojové Brnění v Sonickém Módu používá jako zbraň Meč tvořený R.I.C.ovou hlavou a velmi ostrou čepelí.

Poprvé viděn v "Reflection, část 1"
 


 
Nova Morfér
Nova Morfér je transformační zařízení Nova Strážkyně a má stejnou futuristickou technologii a plyn jako Omega Morfér. Stejně jako Omega Morfér se Morfér Nova Strážkyně chová jako její jediná zbraň v boji a používá Elektro Mód.

Poprvé viděn v "Endings, část 2"


 

S.P.D. Morfér
S.P.D. Morfér je úplně první Morfér navržený S.P.D. Skyův otec ho používal, aby se stal Červeným Strážcem. Jeho design byl navržen podle Strážců Síly Času.

Poprvé viděn v "Reflection, část 1"