Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti

Celé jméno: Schuyler "Sky" Tate
Označení Strážce: Modrý S.P.D. Strážce, Červený S.P.D. Strážce
Zbraně: Deltamax Útočník, Delta Prosaditel, Delta Blastery
Příslušenství: Delta Morfér, S.W.A.T. Výbava, Magna Morfér, S.P.D. Bojové Brnění
Zordy: Delta Jezdec 2, S.W.A.T. Letec 2
 
Sky je nejlepší v B-Jednotce se zbraněmi a bojem a věří, že by měl být Červeným Strážcem, jako byl jeho otec. Je pořádný a precizní ve všem, co dělá a hraje hry podle pravidel. Naneštěstí jeho pýcha stála v cestě a Velitel Cruger ho vybral jako Modrého Strážce. Sky tím není nadšen, zvláště, když zjistí, že Jack je Červený Strážce. Sky nejprve opovrhuje Jackovou autoritou, ale nakonec ho začne tolerovat jako Červeného Strážce. Ačkoliv si stále přeje být jako jeho otec - Červený Strážce.

Když se Sky utká s Zrcadlokem, zodpovědným za smrt jeho otce, Jack myslí, že by Sky měl být ten, který ho zatkne jako Červený Strážce. Ačkoliv to je pro Skye pocta být Červeným Strážcem, Sky si začne uvědomovat, že hrdinové přichází ve všech barvách. Po projití rozsáhlého S.W.A.T. tréninku na Zantoru k získání S.W.A.T. Módu, objevil důležitost svého týmu. Týmovou prací jsou dokonce schopni porazit uprchlou A-Jednotku.

S Jackem odstupujícím od S.P.D., se Sky stal skvělým velitelem a naučil se přijmout své kolegy jako sobě rovné. Cruger ho vybral, aby se stal novým Červeným Strážcem. Po odchodu Vrchního Velitele Fowlera Birdieho do výslužby byl Doggie povýšen na Vrchního Velitele S.P.D. a Sky se stal Velitelem pozemské S.P.D.

Sky bere svou odpovědnost Velitele velmi vážně, dokonce zajde tak daleko, že zatají důležitou informaci o J.J.ovi jeho otci, Tommymu, aby si J.J. zachoval své utajení v misi. Stejně jako jeho předchůdci je Skyovi umožněno nejen velet B-Jednotce, ale také převzít povinnosti Strážce a tak převzal označení Deka S.P.D. Strážce.