Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti 

Císař Gruumm
Císař Gruumm je vůdce Troobianského Impéria, říše zla, které se daří převzít a zničit mnoho planet. Zaměří se na Zemi jako na svou další planetu k dobytí, kde plánuje ukrást zdroje, aby mohl postavit tělo pro svého mistra, Velkolepého Omniho. Gruumm nm velkou rivalitu s Anubisem Crugerem kvůli tomu, že mu během útoku na planetu Sirius usekl kus rohu. Má se za to, že je považován za mrtvého během Omniho bitvy se S.W.A.T. Megazordem, ale bitvu přežije a vyzve Anubise Crugera k poslednímu souboji, ale prohraje a je uvězněn v Zadržovací Kartě.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"
 


 
Broodwing
Broodwing je obchodník se zbraněmi, který prodává roboty a pěšáky každému, kdo za ně může zaplatit. Jeho primárním zákazníkem byl Císař Gruumm, dokud nezačne odmítat platit za jeho služby. Poté je na volné noze a rozhodne se ovládnout Zemi sám tím, že se spojí s různými vesmírnými zločinci a využije jejich síly k dosažení svých cílů. Během výbušné bitvy mezi Strážci A-Jednotky a B-Jednotky se Broodwingovi podaří proniknout do Delta Základny a naplánovat použití Delta Velitelského Megazordu ke zničení města. Jeho plán však selže a je zajat B-Jednotkou Strážců poté, co je sestřelen K-9 Kanónem a uvězněn v Zadržovací Kartě.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 

Morgana/Mora
Morgana je je bytost podobná člověku s velkou představivostí a zralostí dítěte, která se dohodne s Císařem Gruummem, že z ní udělá dítě a přejmenuje se na Moru výměnou za její schopnost vytvářet monstra z kreseb. Po neustálých neúspěších Mory ji Císař Gruumm vrátí zpět do její skutečné podoby, dokud Morgana nebude schopna pomoct prosadit jeho cíle. Morgana poté ukáže své válečnické schopnosti tím, že si oblékne fialový bojový oblek a pozve své přátele, Kraťase a Devastátora, aby jí pomohli při ovládnutí Země. Málem se jí to podařilo, ale zastaví ji příchod Omega Strážce. Morgana pokračuje ve snaze získat zpět svou podobu Mory rekrutováním různých vesmírných zločinců, bojem proti samotné B-Jednotce a kreslením monster pro Gruumma, dokud ji nevrátí zpět do její formy Mory poté, co získá syntetickou plazmu z města. Mora začne být zvědavá na tajnou místnost ve vesmírné lodi Teroru, která nakonec vede k tomu, že ztratí svou vlastní vůli poté, co ji Omni promění ve svého věrného služebníka bez emocí. Během Omniho příchodu na Zemi je Mora poslána, aby se zbavila velitele Crugera tím, že na něj vypustí monstra ze své kreslicí knihy, dokud jí nedojde papír, přičemž ji velitel Cruger uvězní v Zadržovací Kartě.

Poprvé viděna v "Confronted"


 
Omni
Omni je obří stvoření podobné mozku a skutečný vůdce Troobianského Impéria, zatímco jeho služebník Císař Gruumm vede jeho síly jako vůdce. Nařídí Císaři Gruummovi, aby ukradl zdroje ze Země, aby je mohl použít k vybudování těla pro sebe. Jakmile je jeho tělo dokončeno, zaútočí na město a bojuje se S.W.A.T. Megazordem. S.W.A.T. Megazord je schopen zničit Omniho pouze tehdy, když Velitel Cruger otevře dveře, které umožní Strážcům B-Jednotky vystřelit dovnitř jeho těla.

Poprvé viděn v "Insomnia"
 

A-Jednotka
A-Jednotka je nejlepší Jednotka S.P.D. vedená Charlie. A-Jednotka Strážců je uchvácena na temnou stranu Císařem Gruummem a přísahá mu svou loajalitu, aby byla na vítězné straně. Dostala za úkol bojovat proti svým protějškům z B-jednotky, ale jsou poraženi a uvězněni v Zadržovací Kartě.

Poprvé viděni v "Beginnings, část 1"
 


 
Kryboti
Kryboti jsou robotičtí vojáci vyrábění firmou Broodwinga a prodávaní Troobianskému Impériu a dalším různým vesmírným zločincům jako pěšáci.

Poprvé viděni v "Beginnings, část 1"


 
Modrohlavý Krybot
Modrohlaví Kryboti jsou výkonnější verze běžných Krybotů. Modrohlaví Kryboti se obvykle používají k vedení malých misí nebo pilotování obřích robotů.

Poprvé viděni v "Beginnings, část 1"


 
Oranžovohlaví Kryboti
Oranžovohlaví Kryboti je nejvýkonnější verze Krybotů. Oranžovohlaví Kryboti jsou obvykle povoláváni, když je zapotřebí extra síla navíc.

Poprvé viděn v "Sam, část 1"


 
Zeltrax
Zeltrax je kyborgský válečník, kterého naverbuje Císař Gruumm, aby vedl jeho síly, když cestuje do Reefside. Zeltrax vede spojenou armádu v boji proti Dino Strážcům a S.P.D. Strážcům, ale ustoupí poté, co je poražen v bitvě Černým Dino Strážcem a Stínovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 1"

Tyranodroni
Tyranodroni jsou hybridní tvorové dinosaurů a plazů, které Zeltrax používá jako své pěšáky.
Jsou také rekrutováni Císařem Gruummem, aby se připojili k jeho armádě, když cestuje do Reefside.

Poprvé viděni v "Day of the Dino, část 1"