Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra

Před krátkou dobou tu byla dimenze plná úžasných kouzel. Ale pak se temnota dostala k moci a začal velký boj. Armáda Nemrtvých vedená mocným válečníkem - Morticonem, se rojila po zemi a zaměřila svůj zrak na lidský svět. Vše vypadalo beznadějně, když malá skupinka statečných a skutečných kouzelníků vyšla vstříc nepřekonatelnému osudu. Bojovali statečně. Zahnali zlo zpět od lidského světa. A poté nejmocnější kouzelník ze všech - Leanbow vyřkl kouzlo a poslal armádu do Podsvětí. Zapečetil temnotu uvnitř obří brány na věčnost. Zlo zmizelo z povrchu země. Ale s velkou výhrou přichází i velká ztráta. Lidský svět se nikdy nedozvěděl o velkém boji nebo o obětováních, které se uskutečnily za jejich záchranu před destrukcí.

V přítomnosti, velká kouzelnice Udonna požaduje pomoc pěti teenagerů, kteří jsou předurčeni stát se Strážci Vesmíru, aby bojovali proti Nemrtvé armádě, která nyní uprchla. Strážci cvičí své magické schopnosti v tajném háji nazvaném Velký Kořen v kouzelné realitě. Xenotome garantuje Strážcům přístup ke kouzlům, když si uvědomí důležitou životní lekci.

V průběhu velkého boje strana dobra připravila útok proti jednotkám temnoty. Leanbow se připravil čelit sám Nejvyššímu, ale byl transformován v Koragga, Rytíře Vlka. Statečný rytíř jménem Daggeron přísahal ochraňovat Bowena - syna Leanbowa a Udonny. Daggeron byl napaden svým přítelem - Calindorem. Oba bojovali, ale jejich kouzla se propojily a zanechaly je oba zakleté.

Poté, co byl Morticon zničen, Necrolai našla zkamenělou mumii, ze které se stal Imperátor. Strážci našli kouzelnou lampu, která je domovem velkého džina Jenjiho, který jim pomáhá v boji protii zlu. Použitím svého bývalého života jako Calindor, se Imperátor pokusil infiltrovat ke Strážcům Vesmíru. Daggeron se objevil právě včas, aby je zachránil jako legendární Rytíř Solaris.

Když Imperátor ukradl Jenjiho, aby si přál, aby Strážci Vesmíru nikdy neexistovali, Strážci museli přesvědčit Tribunál Kouzel a ten jim garantoval sílu Legendárních Válečníků. Mezitím si Koragg začal vzpomínat na svou minulost Leanbowa a je odhaleno, že Nick je vlastně Bowen. Nick musí přijmout svůj osud Světla, objevit spojení k Ohnivému Srdci, aby se utkal s novou výzvou - Deseti Terory Podsvětí.

Jak se počet Terorů snižoval, Nejvyšší převzal tělo nic netušícího Matoomba, o kterém Vida zjistila, že má ryzí srdce. Ke zničení všech kouzel jde Nejvyšší za císařovnou všeho dobrého kouzla - Mystickou Matkou. Leanbow a Daggeron mu jdou čelit, ale přichází příliš pozdě a Daggeronova předtucha o jeho smrti se stává realitou. Nejvyšší vysaje všechnu dobrou sílu z našich hrdinů. Nyní bezmocní, dokáží Strážci Vesmíru ochránit budoucnost lidského světa a mystického světa než budou vtaženy do temnoty?