Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra 

Xenotome
Xenotome je stará kniha kouzel, která má v sobě vše, co ještě není známo. Jak se události vyvíjí, je v jeho stránkách napsáno jazykem starověkých. Mystičtí Strážci používají Xenotome k odemčení kouzel k poražení Morloků.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"

Mystické Morféry
Mystické Morféry byly původně kouzelnými hůlkmai, ale aby udržela totožnost Strážců v utajení, proměnila je Udonna v Mystické Morféry. Morfér je klíčovou zbraní sloužící k morfování a proměně v Zordy. Může být také použit k vyvolání kouzla pomocí kouzelných kódů a ke komunikaci mezi jednotlivými Strážci.

1-Galwit, 2-Mysto, 3-Strážce, 4-Motro, 5-Prifior, 6-Unios, 7-Du, 8-Tryn, 9-Aerotan, 0-Neramax

1-2-3 Galwit Mysto Strážce - Morfování
1-2-0 Galwit Mysto Neramax - Transformuje Strážce v Legendární Válečníky

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 2"
 

Magické Hole
Magické Hole  jsou kompaktní hole nošené každým z pěti Strážců s mnoha funkcemi a jsou také hlavní zbraní Strážců. Modrá a Růžová Strážkyně udržují své Magické Hole v Módu Hůlky. Červený, Žlutý a Zelený Strážce maji jedinečné módy pro své Magické Hole. Modrá Strážkyně ji může použít k nasměrování své elementární vodní síly, Růžová Strážkyně může použít své elementární větrné síly, schopnosti měnit tvary nebo kombinaci obou, Červený Strážce dokáže vykouzlit oheň, Žlutý Strážce může přivolat sílu blesku a Zelený Strážce ji může použít k vyvolání mocných lián, aby zadržel své nepřátele. Magické Hole jsou také schopny provést útok Rychlostního Kouzla, kde všichni Strážci získají větší rychlost než kterékoli z jejich vozidel.

Poprvé viděny v "Zlomené Kouzlo, část 2"
 


 

Magická Hůl - Mód Meč
Magická Hůl Červeného Strážce má schopnost transformovat se v Meč, který je schopen plamenných útoků. S ním je Červený Strážce schopen útoku Síly Fénixe.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 2"

 


 
Magická Hůl - Mód Sekera
Magický Hůl Zeleného Strážce má schopnost transformovat se v Sekeru. Je schopna produkovat seismické vlny a praskliny, když udeří do země.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 2"


 


 
Magická Hůl - Mód Kuše
Magická Hůl Žlutého Strážce má schopnost transformovat se v Kuši. Je schopna střílet paprsky elektřiny a jednou byla použita k vystřelení Krystalu Úsvitu, který na dobu zničil Necrolai.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 2"
 

Sněhová Hůl
Sněhová Hůl je kouzelná hůlka, zdroj sil a osobní zbraň Bílé Mystické Strážkyně. Je schopen uvolnit poryvy větru dostatečně studeného na to, aby zmrazil protivníka na místě, a vypálit energetické paprsky. Když Korrag porazil Udonnu v bitvě, ukradl Sněhovou hůl a nechal si ji jako svou trofej. Koragg jednou použil Sněhovou Hůl, aby kontaktoval Nicka prostřednictvím magické telepatie, čímž vytvořili obousměrné telepatické spojení, které mohou oba používat bez Sněhové Hole. Když byla Udonna zajata a držena v zajetí v Podsvětí, dokázala se nasměrovat ve formě Strážce přes Sněhovou Hůl a pomáhat ostatním Strážcům porazit Morticona. Sněhová Hůl byla ukradena Necrolai Leelee, která ji vrátila Clare, aby zachránila Udonnu, což Udonně umožnilo, aby se opět stala Bílou Strážkyní.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 

Mystičtí Bojovníci
Mystičtí Bojovníci jsou mocné kouzelné boxerské rukavice, které zvyšují rychlost a pohyblivost Strážců. Jsou úžasnou zbraní a jsou schopné porazit jakéhokoliv nemrtvého. Jakýkoliv Mystický Strážce je může použít v boji.

8-8-3 Tryn Tryn Strážce - povolává Mystické Bojovníky
0-8-6 Neramax Tryn Unios - Xanderovo kouzlo k povolání Mystických Bojovníků

Poprvé viděny v "Vyděšený Xander"

 


 
Mystické Svaly
Mystické Svaly jsou svalovým posílením, které zvyšuje sílu Zeleného Mystického Strážce.

1-0 Galwit Neramax

Poprvé viděny v "Vnitřní Síla"

 


 
Solární Morfér
Solární Morfér je transformační zařízení Solaris Rytíře. Kromě morfování slouží také jako štípačka kouzelných karet, které spouští různá kouzla.

Poprvé viděn v "Před Dávnými Časy"


 
Laserová Lampa
Laserová Lampa je zbraň Solaris Rytíře, ale také Jenjiho domov. Může střílet laserové paprsky, nebo přímo Jenjiho v útoku nazvaném Jenjiho Zářící Útok.

Poprvé viděna v "Ustrašená Kočka"

Mystické Legendární Brnění
Tribunál kouzel udělil Strážcům moc Legendárních Válečníků poté, co se Strážci naučili nebrat v bitvě snadný způsob. Mystické Legendární Brnění zvyšuje magické síly Strážců a také jim dodává silné bitevní brnění. Pro přístup k Legendárním silám Strážci používají kouzelný kód 1-2-0 Galwit Mysto Neramax na svých Morférech. V Legendárním Módu mají Strážci přístup k Mystické Lví Holi. Zatímco Strážci jsou ve svém Legendárním Módu, Lví Hole jim dávají nový arzenál mystických kouzel prostřednictvím kódového systému používaného podobně jako otočný číselník.

Poprvé viděno v "Temné Přání, část 3"
 

Mystická Lví Hůl
Mystická Lví Hůl je zbraň Strážců, když jsou v Legendárním Módu. Ke kouzlení místo svých Morférů používají tuto Hůl, která má pět kódů.

1 - Elementální Útok
2 - Útok Spojené Formace Legendárních Válečníků
3 - Mystický Ohnivec
4 - Mystický Lev
5 - Kudlanka Megazord

Poprvé viděna v "Temné Přání, část 3"
 


 
Mystická Lví Hůl - Mód Kuše
Mystická Lví Hůl Žlutého Strážce má stejně jako jeho Magická Hůl schopnost transformovat se v Kuši. Tato Kuše střílí silnější paprsky elektřiny.

Poprvé viděna v "Zdroj Světla, část 1"


 
Zuřivý Dračí Morfér
Zuřivý Dračí Morfér umožňuje Červenému Strážci spojit se s Ohnivým Srdcem, aby se stal Červeným Dračím Ohnivým Strážcem.

Poprvé viděn v "Lovec"

Červený Dračí Ohnivý Strážce
Červený Dračí Ohnivý Strážce je bojová forma Červeného Strážce, když se spojí s Ohnivým Srdcem. S brněním Nick má dvě Zuřivé Dračí Bojové Hole. Ty střílejí mocné paprsky a jsou schopné střílet oheň. Mohou být také vrženy jako rotující disky. Když jsou křídla brnění plně rozevřena, dávají Nickovi schopnost létat a když nejsou používány jsou stažena.

Poprvé viděn v "Lovec"
 

Starodávný Mystický Mód
Starodávný Mystický Mód je kouzelný obrněný mód používaný válečníky z doby Velké Bitvy. Zvyšuje uživatelovu rychlost, sílu, odolnost vůči zranění a kouzlům. Je aktivován povelem Starodávný Mystický Mód! Leanbowovi, Daggeronovi a Callindorovi tento mód také přidá zbraň jménem Mystický Meč.

Poprvé viděn v "Právoplatný Dědic, část 1"
 

Vlčí Štít a Rytířský Meč
Daggeron a Calindor ve Starodávném Mystickém Módu oládají Mystický Meč. Leanbow má také svůj vlastní Mystický Meč, jeho je však karmínově zbarvený a má zubaté hrany.

Poprvé viděn v "Právoplatný Dědic, část 1"
 


 
Temný Morfér
Poté, co Koragg předal své magické síly Impériovi, byly proměněny v Temný Morfér. Impérius ho dal Necrolai. S tímto Temným Morférem, i když nebyl ve skutečnosti použit jako Morfér, ho Necrolai mohla stále používat ke střílení Temných Magických Paprsků a  sesílání temných kouzel. Po krátké době však Koragg vzal zpět Morfér, vrátil jej do podoby svých temných magických sil a znovu získal svou temnou magii.

Poprvé viděn v "O Strážce Míň"


 


 
Štít Temnoty
Štít Temnoty je to, co Koragg používá k sesílání svých útočných kouzel. Spolu s tím, že je odolným štítem, se Štít otevírá a odhaluje levé oko Mistra. Štít Temnoty také tvoří hlavní součást Kentaurus Vlk Megazordu.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"


 
Rytířský Meč - Koragg
Rytířský meč je Koraggův meč, který se zdá být jen základním mečem se zvýšenou odolností. Meč byl jednou v boji zničen Červeným Strážcem. Po Mortikonově smrti Koragg vezme jeho meč, který pomocí své temné magie přemění na nový Rytířský Meč. Když se meč nepoužívá, je uložen uvnitř Štítu Temnoty.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"


 


 
Vlčí Morfér
Vlčí Morfér je nástroj používaný Leanbowem, aby se mohl stát Vlčím Válečníkem.

Poprvé viděn v "Návrat"


 
Temný Morfér
Když se Leanbow stane Včím Válečníkem, stane se ze Štítu Temnoty Štít Ohně. Nikdy však není vidět otevřený.

Poprvé viděn v "Návrat"


 
Temný Morfér
Když se Leanbow stane Vlčím Válečníkem, jeho Meč se změní z fialové na červenou. Zdá se, že první Rytířský Meč měl původně tuto barvu a byl ovládán Leanbowem, než se z něj stal Koragg. Když se meč nepoužívá, je uložen uvnitř Štítu Ohně.

Poprvé viděn v "Návrat"