Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra 

Šupin
Šupin je vůdce Deseti Stvůr, který má na starosti oživení Oktoma všemi nezbytnými prostředky. Poté, co se dozvěděl, že Oktomovu duši drží Leanbow, pokusí se znovu získat jeho duši a podaří se mu to s pomocí Gekkora a Matoomba. Poté, co je Oktomus oživen, Šupin uspěje v zajetí Udonny, ale ne na dlouho, když ho oživená Itassis zničí paprskem ze svého blasteru.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Blacklance
Blacklance je druhý ve velení pod Šupinem. Blacklance nejprve bojuje s Mystickými Strážci, zatímco Megaroh s nimi bojuje, pomocí svých vozů, aby Mystické Strážce pořádně porazil, dokud nezasáhne Leanbow a teleportuje ho pryč. Poté, co je Oktomus oživen, se naposledy ujme Mystických Strážců, ale je jimi zničen, když spojí své síly dohromady.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Itassis
Itassis má za úkol zajistit, aby nebyla porušena Pravidla temnoty i kdyby to znamenalo pomoc Mystickým Strážcům. Itassis touží po znalostech nad silami až do té míry, že pomáhá Mystickým Strážcům výměnou za odpovědi o tom, jak je mohou porazit. Poté, co byla Oktomem osobně vybrána, aby rozpoutala svůj hněv na povrchu, přemýšlí o své existenci a je zničena Blacklancem a Šupinem poté, co nesplnila Oktomovo přání. Je oživena Necrolai poté, co prokázala svou laskavost a pomáhá Mystickým Strážcům zničit Oktoma navždy. Poté, co je Oktomus definitivně zničen, je naposledy viděna, jak mluví s Daggeronem o odvaze.

Poprvé viděna v "Světlo"
 

 
Megaroh
Megaroh je jeden z nejsilnějších z Deseti Stvůr. Když přijde na Pravidla temnoty, začne být velmi netrpělivý a nakonec je v jednu chvíli poruší tím, že se postaví Solaris Rytíři v bitvě, než přijde na řadu, aby zaútočil na povrch. Nakonec je Kamenem rozsudku vybrán jako čtvrtý, aby zaútočil na povrch a je vyzván Sněhovým princem poté, co vidí, že Strážci potřebují jeho pomoc. Poté, co je porazil v dimenzi Sněhového Prince, je Solaris Rytířems vyzván k bitvě jeden na jednoho, kterou nakonec prohraje. Poté se vrátí do své přirozené obří velikosti a Blacklance mu pomáhá zničit Strážce, ale to mu nepomůže, protože je zničen Solaris Rytíř Megazordem.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Magma
Magma je první, kterého si Kámen Rozsudku vybral k útoku na povrch. Plánoval použít své plameny k pohlcení povrchu, ale je vážně oslaben útokem Modré Strážkyně. Než může Magma bojovat s Mystickými Strážci ve své obří podobě, prohraje hru, kterou začal, a je zničen Šupinem.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Okulus
Okulus je druhý, kterého si vybral Kámen Rozsudku. Okulus je prvotřídní sniper, kterému se podařilo zajmout všechny Mystické Strážce kromě Červeného Strážce. Poté, co se Červený Strážce dozví o svém spojení s Ohnivým Srdcem, je jím zničen jako Červený Dračí Ohnivý Strážce.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Serpentina
Serpentina brzy zjistila, že bude třetí, kterou si Kámen Rozsudku. Pošle Hekatoida, aby zabránil Červenému a Růžovému Strážci morfovat a získala tak brzkou výhodu. Poté, co byla vybrána, vypustí své hady na Briarwood, což způsobí zkamenění. Poté, co se jí podařilo sníst čtyři Strážce ve své hadí podobě, pokusí se to udělat se zbytkem, ale Itassis jim vrátí schopnost morfovat, přičemž je poražena Červeným Dračím Ohnivým Strážcem. Vrátí se do své přirozené obří velikosti, ale je zničena Kudlanka Megazordem.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Hekatoid
Hekatoida nejprve naverbuje Serpentina, aby jí pomohl, když je vybrána k útoku na povrch tím, že zabrání Červenému a Růžovému Strážci v morfování. Když Udonna dorazí k Jezeru Nářků, zajme ji, než je vybrán jako pátým k útoku na povrch. Poté, co byl vybrán, Hekatoid plánuje použít své jedovaté žáby k pokrytí povrchu a pokusí se zničit Mystické Strážce armádou Hidiaků a Styxoidů a zlých klonů Mystických Strážců. Jeho plány však selžou poté, co je Udonna osvobozena a znovu získá své schopnosti. Poté se sám ujme Mystických Strážců, je zničen kombinovanou magií Strážců a Bílé Strážkyně.

Poprvé viděn v "Světlo"
 


 
Gekkor
Gekkor vysvětluje Necrolai Pravidla temnoty. Později doprovází Matoomba a Šupina, aby získal Oktomovu duši od Leanbowa. Poté, co Matoombo vypadne z Deseti Stvůr, dostane za úkol Matoomba chytit, aby Oktomus použil jeho tělo ke znovuzrození. To se mu však nepodaří a je zničen Vlčím Válečníkem.

Poprvé viděn v "Světlo"

Matoombo
Matoombo doprovází Gekkora a Šupina, aby získali Oktomovu duši od Leanbowa. Poté, co získal Oktomovu duši, je vybrán jako šestý, aby zaútočil na povrch a plánuje zničení povrchu pomocí koule elektřiny, která způsobí totální zkázu. Po rozhovoru s Růžovou Strážkyní však změní názor a rozhodne se uhasit kouli elektřiny. Krátce poté je Matoombo vybrán jako hostitel Oktoma a rozhodne se odcestovat do jiné dimenze, aby tam spal na věčnost, aby se Oktomus nikdy nemohl znovuzrodit. Šupinn ho tam však zničí, aby Oktomus použil jeho tělo k oživení. Poté, co je Oktomus zničen, je Matoombo nějak oživen a naposledy je viděn jamovat s Vidou Rocca v Rock Porium.

Poprvé viděn v "Světlo"