Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra

Celé jméno: Udonna
Označení Strážce: Bílý Mystický Strážce
Zbraně: Sněhová Hůl
Příslušenství: Magická Hůlka
Zordy:
 
Udonna je mocná kouzelnice, která trénuje Strážce Vesmíru v umění kouzel a je jejich průvodkyní při odemykání záhad Xenotomu. Je obyvatelkou magické dimenze a zažila období velkého boje před lety, kde ztratila svého manžela a syna. Jako zkušená kouzelnice je Udonna také Bílou Strážkyní. Její mystická síla ji dává kontrolu nad sněhem a umožňuje jí zmrazit zlo na pochodu. Naneštěstí její Sněhová Hůl padla do rukou zla, což ji brání v přístupu k morfovacím silám. S příchodem starých přátel jako jsou Jenji a Daggeron, postupně odhalila Strážcům svou minulost. Udonna byla kdysi vdaná za Leanbowa, Daggeronova mentora. Spolu měli syna jménem Bowen. Během velké bitvy šel Leanbow bojovat do Podsvětí a Udonna dala Bowena Daggeronovi, aby ho vzal do bezpečí. Její mocná sestra Niella, Strážkyně Brány, obětovala svůj život, aby spustila bránu do Podsvětí, jak řekl Leanbow, který na druhé straně brány bojoval s jednotkami zla. Udonna od té doby neviděla Leanbowa, svého syna Bowena, Daggerona ani Jenjiho. Vychovala svou neteř Clare jakou svou učednici.

Když jsou Strážci zajati a vzati do Podsvětí, Udonna nedbá Clare a použije Knihu Temných Kouzel, aby se poslala do Podsvětí i když tak může ztratit svou kouzelnou moc. Nejvyšší ji téměř zničil, když zachraňovala Strážce a zachránil ji Koragg, který si vzpomněl, kdo skutečně je. Udonna nevěřila, že má Leanbowa zpět. Ale setkání bylo krátké, Udonna byla slabá a ztratila své síly. Byla vzata zpět do Velkého Kořene, kde ji Clare přikryla Nickovou dětskou přikrývkou. Poznala ji jako přikrývku, do které zabalila Bowena. Udonna odhalila Leanbowovi, Nickovi a ostatním Strážcům, že Nick je její syn. Když se Leanbow opět obětoval, aby poslal Nejvyššího zpět do hlubin, Udonna neztratila naději, že Leanbow stále žije. Vydala se najít svého manžela a připojila se k ní Clare a obě byly zajaty Hekatoidem u Jezera Nářků, ve kterém byl Leanbow. Strážci se pokusili zachránit Udonnu, ale nakonec unikátní trio složené z Clare, Leelee a Phinease ji zachránilo. Leelee ji dokonce vrátila ukradenou Sněhovou Hůl.

Když Udonna měla svou Sněhovou Hůl, byla schopna transformovat se v Bílou Strážkyni a porazit Hekatoida. Udonna našla Leanbowa v Podsvětí pomocí hvězdné projekce a použila Sněhovou Hůl k jeho zesílení. Z Leanbowa se stal Vlčí Válečník. Udonna bojovala statečně proti Šupinovi, ale byla unesena do Podsvětí. Necrolai ji zachránila a oživená Itassis porazila Šupina. Udonna se vrátila na povrch a spolu se svým manželem, synem, Daggeronem a ostatními Strážci porazila Nejvyššího. Poté odjela navštívit Nickovy adoptivní rodiče s Nickem a Leanbowem na motorkách.