Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
MonstraOktomus
Oktomus je vůdce Morloků a Mistr Podsvětí, který posílá své následovníky, aby převzali kontrolu nad povrchem. Oktomus málem uspěje v útěku z Podsvětí sám, když Impérius zajme Mystické Strážce a nakrmí ho jejich schopnostmi Legendárních Válečníků. Je však zastaven, když Leanbow zničí jeho tělo a uvězní jeho duši ve svém těle. Šupin, vůdce Deseti Stvůr, však nakonec Leanbowa najde a vezme z něj Oktomovu duši. Aby se znovu stal tělesným, vybere si za hostitele Matoomba a přestaví jeho tělo ke svému obrazu. Poté, co znovu získal tělo, nejprve posedne Nicka a použije ho ke zničení Leanbowa tím, že si oblékne Koraggovo brnění. Poté, co se to nepodaří, zaútočí na Mystickou Matku a zabije Leanbowa a Daggerona, když se pokusí zasáhnout. Poté, co Mystické Strážce poráží, zasáhne oživená Itassis a zničí ho paprskem ze svého blasteru. Nicméně je oživen a stává se obrem, ale je navždy zničen Mystickými Strážci, když ho krmí nekonečnou zásobou dobré magie.

Poprvé viděn v "Tajemná Formule"
 


 
Morticon
Morticon je generál armády Morloků, který vede armády Podsvětí pro Oktoma. Kvůli své nesmírné síle není Morticon schopen opustit Podsvětí a zaúkoluje Koragga, aby našel způsob, jak ho propustit. Na krátkou dobu uspěje, ale je poslán zpět do Podsvětí Červeným Mystickým Strážcem. Morticon nakonec najde jiný způsob, jak uniknout z Podsvětí tím, že zajme Strážkyni Brány a nechá ji otevřít bránu Podsvětí. Je schopen uniknout z Podsvětí a přemoci Mystické Strážce jako obr, dokud ho nezničí Mystický Úder Titán Megazordu.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 
Koragg
Koragg, Rytíř Vlk je věrný rytíř, který slouží Oktomovi, Mistrovi Podsvětí, kterým se stal Mystický Válečník, Leanbow zkažený Oktomem během Velké bitvy. Je prvním z Morloků, který unikl z Podsvětí a ukradl Sněhovou Hůl Udonně poté, co ji porazil v bitvě. Využije ji, aby vstoupil do myšlenek Červeného Strážce a začal s ním soupeření. Koragg má k dispozici mnoho triků, je zkušeným bojovníkem, kouzelníkem a má pod velením Katastrose. Koragg na krátkou dobu zmizí poté, co ho Červený Strážce porazí v bitvě a poškodí jeho meč, ale vrátí se k Morlokům poté, co přemění Morticonův meč na nový meč, čímž začne soupeření s Impériem. Na krátkou dobu se vzdá své magie, aby se ukázal jako válečník, a Impérius toho využil ve svůj prospěch tím, že ho zničil, nebo označil za zrádce. Nakonec si vezme zpět svou magii od Necrolai a během boje, kde Impérius používá prozíravou taktiku ke zničení Mystických Strážců, absorbuje virus díky své počestné povaze. Tato událost na něj pomalu narušila vliv Oktoma a vzpomněl si na svou pravou identitu, Leanbowa. Koraggovo brnění později použije Nick, když ho posedne Oktomus.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 

 
Necrolai
Necrolai je královna upírů a služebnice toho, kdo v té době vede síly Podsvětí. Jako královna upírů má Necrolai schopnost nesmrtelnosti a je schopna se oživit, když se ji Žlutý Strážce pokusí zničit pomocí Krystalem Úsvitu poté, co dočasně promění Růžovou Strážkyni v upírku. Necrolai má lidsky vypadající dceru jménem Leelee Pimvare, která jí pomáhá jako špiónka na povrchu, dokud se nerozhodne, že chce žít život jako normální člověk. Poté, co je Oktomus oživen a Itassis je zničena Blacklancem a Šupinem, Necolai se rozhodne uniknout před silami zla a oživí Itassis a také Daggerona a Leanbowa. Po oživení Leanbowa a Daggerona je však proměněna v člověka a krátce poté začíná vztah s Tobym Slambrookem.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 
Impérius
Imperious je čaroděj podobný mumii, který byl kdysi dobrým čarodějem jménem Calindor, který během Velké bitvy přeběhl na stranu zla. Byl uvězněn v jeskyni na mnoho let, dokud ho nenašla Necrolai a přivedla ho k Oktomovi, aby se znovuzrodil jako Impérius. Tam nahradil Morticona jako vůdce Morloků a na rozdíl od Morticona se rozhodl použít své plány, které vyžadovaly inteligenci nad silou. Povolal Barbarské Šelmy, aby se vydaly zajmout džina Jenjiho a na krátkou dobu planetu ovládli Morlokové. Impérius je velmi hladový po moci a touží ovládnout Podsvětí a plánuje, jak se na krátkou dobu zbavit Oktoma. Poté, co zjistil, že se z toho nikdy nemůže dostat, rozhodne se získat přízeň Oktoma tím, že ukradne síly Legendárních Válečníků, aby mohl být Oktomus silnější. Poté vyzve svého starého rivala Daggerona na souboj, který prohrává a pomalu se mění v prach.

Poprvé viděn v "Ustrašená Kočka"
 


 
Hidiaci
Hidiaci jsou zombie stvoření, které napadnou kohokoliv, kdo jim stojí v cestě. Morloci je používají jako své vojáky.

Poprvé viděni v "Zlomené Kouzlo, část 1"


 
Styxoidi
Styxoidi jsou silnější nemrtví vojáci, kteří slouží Koraggovi a dalším jednotkám zla.

Poprvé viděni v "Zlomené Kouzlo, část 1"

Zlí Mystičtí Strážci
Zlí Mystičtí Strážci jsou klony Strážců Vesmíru vytvořené Hekatoidem, aby bojovali se Strážci.

Poprvé viděni v "Zdroj Světla, část 1"