Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra 


Clare Langtree
Clare je Udonnina učednice. Ačkoliv zkazí téměř každé kouzlo, o které se pokouší, má srdce ze zlata a je ta, kdo přesvědčí Udonnu, aby dala druhou šanci Nickovi. Její matka Niella byla Strážce Brány, ale obětovala svůj život při zapečetění Brány do Podsvětí. Clare šla v matčiných stopách a překazila Morticonovy plány k vypuštění armády Nemrtvých válečníků na povrch. Později se starala o Ohnivé Srdce, když se vylíhl, jako by byla jeho matka. Když se Udonna vydala hledat svého manžela, Clare ji doprovázela, dokud Hekatiod neunesl Udonnu. Kde nebyli Strážci schopni pomoc, byla Clare a Phineas úspěšní. Na cestě se setkali s Leelee, která jim nabídla pomoc, když je dostala tam, kde drželi Udonnu. Clare s jejich pomocí byla schopna zachránit svou tetu, Mystická Matka ji učinila úplnou kouzelnicí. Clare a Sněhový Princ poté přišli na pomoc Strážcům proti Nejvyššímu.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 
Jenji
Jenji je džin se smyslem pro humor. Před lety byl vyhnán z domovské země, poté co Král Rexigan uvalil kouzlo na svou vesnici a přesvědčil ji, že Jenji je zlý. Jako putující nomád, Jenji narazil na poklad, který ho uvěznil. Byl zachráněn Daggeronem, který ho přesunul do kouzelné lampy. Stal se Daggeronovým partnerem a později velkým spojencem Strážců Vesmíru. Naposledy byl viděn s Daggeronem a Itassis při rekonstrukci vesnice v lese.

Poprvé viděn v "Ustrašená Kočka"


 
Ohnivé Srdce
Ohnivé Srdce je poslední drak na Zemi. Jeho vejce bylo umístěno uvnitř truhly a zapečetěno v jeskyni, aby mohl být jednoho dne vypuštěn. Díky Clare se vylíhl a brzy vyrostl do své dospělé podoby. Stal se zásadní částí Nickova osudu Světla spojením v Červeného Dračího Ohnivého Strážce. Ve světě bez Strážců patřil Koraggovi.

Poprvé viděn v "Ohnivé Srdce"
 

 
Sněhový Princ
Mentor původních Mystických Kouzelníků, Sněhový Princ přišel k Mystické Síle, když cítil, že Daggeron sešel z cesty poznání. Na jeho příkaz musel následovat Nicka jako učitele na jeden den. Tento Mystik přišel Strážcům na pomoc při souboji s Megarohem a vzal ho do sněhové dimenze. Naneštěstí síly Legendárních Válečníků spojené s jeho nebyly dost ke zničení Megaroha. Když viděl, že Daggeron dostal lekci při důvěře svým instinktům a konečném poražení Megaroha, Sněhový Princ se vrátil domů. Když Nejvyšší zaútočil na palác Mystické Matky, Sněhový Princ se ji snažil přesvědčit, aby se evakuovala, ale byl teleportován k Mystické Síle. Sněhový Princ doprovodil Clare, aby vysvětlil, že Mystická Matka se změnila v energii. Pomohl při porážce Nejvyššího.

Poprvé viděn v "Sněhový Princ"
 


 
Tribunál Kouzel
Tribunál kouzel řídí celý svět kouzel svými zákony. Tribunál představuje dobré kouzlo (bílá), temné kouzlo (černá) a neutrální kouzlo (červená). Když Strážci ztratí síly, obrací se na Tribunál, který je nejprve pošle pryč. Ale po hlubším zvážení obnoví jejich síly a dá jim síly Legendárních Válečníků.

Poprvé viděn v "Temné Přání"


 
Mystická Matka / Rita Repulsa
Rita Repulsa se stala nejmocnější kouzelnicí dobrého kouzla. Sněhový Princ se ji snažil varovat, když Nejvyšší zaútočil na její palác, ale ona zůstala silná. Mystická Matka použila na Nejvyššího nejsilnější kouzlo, ale nebylo to nic platné. Teleportovala Sněhového Prince, aby varoval Strážce. Než ji Nejvyšší mohl zničit, transformovala se v nezničitelnou energii. Něvědomky Nejvyššímu, povýšila Clare na plnohodnotnou kouzelnici a umožnila ji pomoc Mystické Síle. Mystická Matka dohlíží na ty, kteří slouží dobrému kouzlu.

Poprvé viděna v "Den Zrození"
 


 
Mystičtí Válečníci
Před lety při velké bitvě mezi dobrem a zlem, pět Mystických Kouzelníků podobných Strážcům Vesmíru, použilo svá kouzla k boji proti temným jednotkám. Později bylo odhaleno, že byli trénováni Sněhovým Princem. Červený Kouzelník byl nejsilnější ze všech - použil kouzlo, které zničilo zlé Hidiaky. Až na Leanbowa je jejich osud neznámý.

Poprvé viděni v "Zlomené Kouzlo, část 1"


 


 
Phineas
Phineas je Troblin - hybrid Trola a Goblina. Kvůli tomu není přijat ani jednou rasou. Vypadá otravně, ale vždy dokáže poradit a stal se spojencem Strážců Vesmíru. Naposledy odhalil Strážcům, že on odnesl Bowena do lidského světa. Když Leelee pomohla Clare a Phineasovi dostat zpět Udonnu, byla okouzlena jeho bojovými schopnostmi a stali se párem. Stal se také zaměstnancem Rock Poria, ale s jeho přítomností klesl počet zákazníků.

Poprvé viděn v "Code Busters"


 
Toby Slambrook
Toby je manažer Rock Poria, kde Strážci pracují. Je trochu ekcentrický a vždy nutí své zaměstnance, aby dělali svou práci. Ačkoliv Toby nevypadá nejbystřeji, je první, kdo věří svým zaměstnancům a jediný dokáže rozluštit záhadu k odemčení Ohnivého Srdce. Když vše vypadá nejhůř, Strážci mu řeknou pravdu, ale on jim nejprve nevěří, dokud je nevidí morfovat přímo před očima. Vedl lidi z města, aby uvěřili kouzlu a nabili Strážce k poražení Nejvyššího. Později začal randit s Nikki.

Poprvé viděn v "Broken Spell, část 1"
 


 
Leelee Pimvare
Leelee vypadala jako egocentrický spratek, ale byla také dcerou Necrolai. V lidském světě chtěla Leelee získat přátele. Chvíli se poflakovala v Podsvětí a snažila se plnit matčina přání. Když Koragg vzal pět Strážců do Podsvětí, aby vzal jejich legendární síly, zjistili její tajemství a cítili se zrazeni. Leelee nebyla k vytržení z toho, že se má stát další královnou upírů. Cítila se ignorovaná svou milovanou matkou a našla si práci v Rock Poriu. Toby cítil, že nutně potřebuje výpomoc, když jeho stálí zaměstanci neustále mizí. Trvalo nějaký čas, než ji Strážci začali zase věřit. Zavedla Clare a Phinease k Udonnině vězení a vrátila ji Sněhovou Hůl. Když se její matka stala člověkem, měla přítele Troblina a Strážci ji začali věřit, byla konečně spokojená.

Poprvé viděna v "Broken Spell, část 2"
 


 
Nikki Pimvare
Při oživování Leanbowa a Daggerona padla Necrolai, ale byla transformována v člověka. Pravděpodobně ji takový dobrý skutek zbavil zla. Později se nastěhovala do města se svou dcerou a začala chodit s Tobym.

Poprvé viděna v "Mystic Fate, část 2"

Piggy
Piggy nedávno přiletěl na Zemi z jiného hvězdného systému a objevil se před Jenjim, aby mu řekl, jak je skvělé být sám.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"