Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Tooya
Tooya je obličejový Nighlok. Je první Nighlok, který se objevil s párem mečů, které slouží také jako palné zbraně. Byl poslán Mistrem Xandredem, aby sbíral lidský strach a zoufalství, aby zdvihl hladinu řekny Sanzu. Tooya zaútočil na Panorama City a přepadal lidi, ale poté se setkal s novými Samuraj Strážci. Po krátkém boji byl zničen Jaydenovým Úderem Ohně. Poté se vrátil a vyrostl jako mega monstrum a bojoval s Folding Zordy, ale byl nakonec zničen ohnivým útokem Lvího Zordu.

"Počátek, část 1" a "Party Monsters" 


 

Skorpionik
Skorpionik je škorpióní Niglok. Je vyzbrojený mečem a může použít své vlasy k vytvoření větru a zaútočení na své nepřátele. Byl poslán Mistrem Xandredem, aby terorizoval město, způsobil škodu a sbíral strach lidí. Skorpionik napadl Panorama City a utkal se se Samuraj Strážci, které lehce porazil. Jayden ho nedokázal porazit sám. Skorpionik byl arogantní a nemilosrdný Nighlok, který se nezastavil před ničím, aby zničil Strážce Vesmíru. Jeho arogance a ego byly jeho největší slabiný, když podcenil hrdiny a nakonec byl zničen útokem Rotačních Mečů. Poté se vrátil jako mega monstrum, ale byl nakonec zničen Samuraj Megazordem. Skorpionik se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků. Vzpomínal na své boje se Samuraj Strážci.

"Počátek, část 2" a "Party Monsters"
 


 
Rofer
Rofer má unikátní schopnost prodloužit své ruce s obřími pěstmi a zaútočit na nepřátele podzemními útoky. Rofer dorazil na bárku Mistra Xandreda, kde se pohádal s Dayu. Dayu se mu vysmála nad jeho sebedůvěrou, že může jednodušše porazit Strážce. Mistr Xandred a Oktoroo ho poslali, aby vyděsil lidi ve měste a zdvihl úroveň řeky Sanzu. Rofer zaútočil na Panorama City a začal děsit lidi. Utkal se s Mikem a v prvním boji ho jednodušše porazil Zeleného Samuraj Strážce. Rofer odešel, když začal vysychat. Poté se vrátil a napadl město s armádou Moogerů. Zatímco ostatní Samuraj Strážci bojovali s Moogery, Rofer se znovu utkal s Mikem. Nechal ho dlouho pronásledovat jeho pěstmi, které se nakonec zamotaly. Dorazil Jayden a společně porazili Rofera. Byl poražen útokem Stromového Víru. Vrátil se jako mega monstrum a byl ještě mocnější a mohl plivat sliz. Pokusil se porazit Samuraj Megazord svými pěstmi, ale Samuraj Megazord mu usekl ruce a zničil ho Úderem Samuraje.

"Sjednocení" a "Party Monsters"
 


 
Doubleton
Doubleton je manipulativní dvojitý Niglok, který je divným mixem tygra a bambusu. Nosí bamubusové kopí. Je zkušený lhář a slibuje lidem splnit jejich sny výměnou jejich nejcennější věci. Stejně jako ostatní Nighlokové slouží Mistru Xandredovi. Oktoroo ho poslal, aby zdvihl hladinu řeky Sanzu tím, že nechá lidi brečet. Dorazil do lidského světa a udělal falešnou dohodu s Ryanem, který chtěl znovu vidět svého otce, který je již dlouho ve válce. Ryan musel zanechat svého oblíbeného baseballu. Později se vrátil na bárku a Dayu ho prohlásila za loosera. Poté se vrátil na povrch a chtěl dokončit svou dohodu s Ryanem, ale Kevin a Mia zjistili jeho plán a zastavili ho. Nakonec ho porazili a zičili. Dorazili ostatní Strážci a Doubleton se vrátil jako mega monstrum. Bojoval se Samuraj Megazordem a když prohrával, chtěl se s hrdiny domluvit, ti to ale odmítli za to, co provedl Ryanovi a zničili ho. Doubleton se později objevil na Halloweenské párty v nebi Nighloků, aby zavzpomínal na své boje se Samuraj Strážci. Pochválil kostýmy Moogerů a navrhoval, aby strašili Strážce.

"Obchod s Nighlokem" a "Party Monsters"
 


 
Dredhead
Dreadhead je Nighlok vyzbrojený brokovnicí s čepelí. Je imunní na téměř všechny fyzické útoky. Je zranitelný pouze energetickými útoky. Dredhead přišel do lidského světa a napadl Panorama City. Kvůli jeho schopnosti ho Strážci nemohli porazit, když používali jen své meče, které procházely skrz jeho tělo. Ale odešel, protože začal vysychat a byl zraněn energetickými útoky Mečů. Dorazil na bárku Mistra Xandreda a Dayu ho považovala za neschopného, ale Xandred byl s jeho prací spokojený. Poté se Dredhead vrátil do města a znovu se utkal se Strážci Vesmíru. Když Jayden použil nový Broučí Disk a proměnil svůj Úder Ohně do módu dělové střely, zničil Nighloka. Ten se pak vrátil jako mega monstrum a bojoval se Samuraj Megazordem. Povolal Obří Moogery a vyhrával, ale Strážci povolali nový Broučí Zord, který jim pomohl. Utvořili Broučí Střelecký Megazord a konečně zničili Dredheada. Dredhead se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků.

"Den Volna" a "Party Monsters"
 


 

Negatron
Negatron je Niglok s unikátním bojovým stylem. Mučí své nepřátele sérií urážek emocionální bolest se stane fyzickou. Negatron dorazil na bárku Mistra Xandreda a řekl mu, že chce bojovat se Samuraj Strážci. Negatron zaútočil na Panorama City a první urazil Bulka a Spika. Lehce porazil Strážce svými urážlivými útoky, ale jeho schopnost nefungovala na Emily, protože se v dětství naučila nenechat se urážet ostatními. Nighlok se vrátil na bárku a trénoval svou schopnost na Dayu, což ji naštvalo. Poté se vrátil do města a znovu bojoval se Strážci. Emily ho porazila, Mike mu zavřel pusu kameny a Jayden ho zničil Úderem Ohně v módu dělové střely. Negatron se vrátil jako mega monstrum a mohl střílet blesky. Byl znovu zničen Broučím Střeleckým Megazordem. Později byl na halloweenské párty v nebi Nighloků, kde vzpomínal na své bitvy se Samuraj Strážci.

"Slova, Co Nebolí" a "Party Monsters"


 

Yamiror
Yamiror je Nighlok stvořený úderem blesku do toxického odpadu. Má strašný dech, který může lidi poslat do bezvědomí a je vybavený mečem. Zatímco Kevin chytal Zord Mečouna, Yamiror napadl Panorama City a utkal se Samuraj Strážci. Jeho toxický dech je demorfoval a všichni onemocněli. Když se Yamiror vrátil do města, bojoval jen s Jaydenem, dokud Kevin nechytil Zord Mečouna a nevrátil se s ním, aby uzdravil ostatní. Neutralizoval také jeho toxický dech. Byl zničen Dělem Mečouna a poté se vrátil jako mega monstrum a byl zničen Šermířským Megazordem Mečouna. Yamiror se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků, kde vzpomínal na své boje se Samuraj Strážci.

"Ryba na Suchu" a "Party Monsters"


 
Madimot
Madimot je mysl ovládající Niglok. Tvrdil, že je nejhorší z nejhorších. Jeho schopnost je střílet energetické paprsky, které umístí lidi a Zordy pod jeho kontrolu. Odmítl Dekerovu pomoc a šel se Strážci bojovat sám. Předtím ukázal Dayu a Oktoroo, že vlastní ztracený Tygří Zord. Dorazil na povrch a použil svou schopnost na Mika, ale Kevin mu skočil do cesty a upadl do nadvlády Nighloka. Kevin mě duel s Jaydenem, který sledovali Strážci a Deker. Jayden použil Symbol Moci a osovobodil svého přítele. Potém Madimot povolal Tygří Zord a příkázal mu zaútočit na Strážce. Jayden použil svůj Lví Zord a bojoval s Tygřím Zordem, který nakonec osvobodil. Madimot byl poražen a zničen. Vrátil se jako mega monstrum, ale byl znovu zničen Tygřím Vrtacím Megazordem. Madimont se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků a byl první, kdo odhalil scůj příběh se Samuraj Strážci.

"Začarovaný Modrý Strážce" a "Party Monsters"


 
Desperaino
Desperaino je Nighlok se schopností spustit déšť, který způsobí hrohzné zoufalství, ztrátu nadějí. Může létat pomocí speciálního deštníku na své hlavě. Má také kopí, které může střílet ohnivé paprsky. Desperaino napadl Panorama City a začal terorizovat lidi svými mraky. Když dorazili Strážci Vesmíru, nemohli porazit, protože Mike nezodpovědně použil Broučí Disk a zkazil týmový útok. Desperaino se vrátil na bárku, kde otravoval Oktoroo tím, že namočil jeho knihy a Dayu namočil její harmónium. Znovu úspěšně bojoval s hrdiny, ale Mike použil svoje Kopí, kterým se odrazil a zasáhl Nighloka svým Rotačním Mečem a zničil ho. Byl oživen jako mega mostrum, ale byl zničen Samurajským Bojovým Křídlem. Desperaino se později účastnil halloweenské párty v nebi Nighloků, kde vzpomínal na své bitvy se Samuraj Strážci.

"Podstata Lesa" a "Party Monsters"


 
Robtish
Robtish je válečník a bratr Steeleta. Je také sděleno, že se ho ostatní Nighlokové obávají. Robtish používá v boji meč a může střílet mocné sonické útoky ze své hlavy. Robtish byl poslán Oktoroom, aby zničil Jaydena. Robtish napadl Panorama City a utkal se se Samuraj Strážci. Robtish srazil všechny Strážce až na Jaydena a bojoval s Červeným Strážcem, ale zasáhl Deker, který považoval Jaydena za svého protivníka. Po dlouhém boji Robtish vyschl a ustoupil. Robtish se později znovu vrátil připravený bojovat s Jaydenem. Znovu napadl město a použil své sonické útoky, ale Strážci spolupracovali a ochránili Jaydena. Jayden utvořil mód dělové střely a zničil Robtishe. Vrátil se jako mega monstrum a povolal Létající Moogery do akce, aby mu pomohli porazit Strážce. Strážci utvořili Megazord Bojového Křídla a zničili Moogery a Robtishe. Robtish se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků, kde s ním ostatní Nighlokové vycházeli. Vyděsil se pohledem na dýni Červeného Strážce, kterou použil Dredhead. Když párty skončila, řekl Roferovi, že příští rok by neměli mluvit o Strážcích.

"Zkouška Velení", "Jaydenova Výzva" a "Party Monsters"
 


 
Vulfis
Vulfis je mistr kouzel a sloužil Oktoroo. Oktoroo poslal Vulfise, aby svým zrcadlem špehoval Jaydena a zjistil Symbol Moci k zapečetění Mistra Xandreda Jayden začal cítit přítomnost monstra a podvedl ho. Jayden dorazil na pobřeží svatého jezera a povolal mlhu. Vulfisovo kouzlo nefungovalo pod vodou a zrcadlo bylo zticha. Dorazili Strážci a zničili Vulfisovo zrcadlo, ale stejně byl dost mocný a porazil Strážce jejich vlastními útoky. Objevil se Antonio a morfoval ve Zlatého Strážce. Vulfis povolal Moogery, ale Antonio je porazil. Poté Antonio bojoval a zničil Vulfise svým útokem Čelistí Barakudy. Vulfis se vrátil jako mega monstrum a zneviditelnil se a lehce napadl Megazord Bojového Křídla, ale Antonio povolal Okto Zord, který použil svůj inkoust a zviditelnil Vulfise. Megazord Bojového Křídla ho poté zničil. Později bylo odhaleno, že Vulfis byl dobrý přítel se Steeletem.

"Nečekaný Host" a "Party Monsters"


 
Steeleto
Steeleto je bratr Robtishe a přítel Vulfise. Steeleto do boje nosí dvě čepele, pohybuje se velmi rychle a byl schopen zaútočit na nepřátele mnoha čepelemi. Steeleto dorazil na bárku a chtěl pomstít svého bratra Robtishe a přítele Vulfise. Dayu pochybovala o jeho úspěchu. Steeleto napadl Panorama City a byl úspěšný, když ani Jayden neodrazil útok jeho čepelí. Poté ale začal vysychat. Když se Steeleto vrátil a pokračoval ve svém boji za pomstu. Jayden a Antonio společně odrazili útok jeho čepelí a zničili Nighloka Česlistmi Barakudy a Planoucí Čepelí. Steeleto se vrátil jako mega monstrum, který použil stejný útok proti Samuraj Megazordu. Strážci utvořili nový Okto Megazord Kopí a Steeleto byl zmražen a zničen jeho útokem. Steeleto se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků a vzpomínal na svoje boje se Samuraj Strážci.

"Místo pro Dalšího" a "Party Monsters"


 
Antberry
Antberry může plivat speciální tekutinu nazvanou Sanzu SLiz, kterým oslizne své nepřátele, aby mohl odrazit jejich útoky a donutit je upustit jejich zbraně. Mohl také utvořit energetické paprsky a je vyzbrojen mečem. Antberry byl najat Oktoroom, aby dětem v Panorama City ukradl hračky a přinesl je do lesa a rozsekal je magickou sekerou, která by vypustila jejich energii a otevřela portál, který by vypustil řeku Sanzu na Zemi. Oktoroo chránil místo rituálu magickou bariérou. Ale Kevin a Antonio je našli a Oktoroo si jich všiml a vystřelil po nich. Kvůli bariérám nemohli kontaktovat ostatní. Antberry je zasáhl svým slizem a nemohli tak používat své Meče. Zkusili s ním bojovat ručně, ale jeho tělo bylo příliš slizké a lehce je porazil. Oktoroo poslal Moogery, aby je zničili a Antberry měl pokračovat v rituálu, ale kvůli jeho slizu byla sekera tupá. Antberry nabrousil sekeru, ale Kevin mu ji vystřelil z ruky a ta spadla do studny a ukončila jejich plány. Dorazili ostatní Strážci a bojovali s Antberrym a Jayden ho porazil zapálením jeho slizu. Antberry se vrátil jako mega monstrum a bojoval se Samuraj Megazordem. Použil svůj sliz, aby oddělil Okto Zord od Megazordu. Nakonec se ho podařilo složit zpět a zmrazili Antberryho Ledovým Dechem. Antberry byl zničen Samurajským Úderem Okto Megazordu Kopí. Antberry se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighloků, kde vzpomínal na svoje boje se Samuraj Strážci.

"Modrá a Zlatá" a "Party Monsters"
 


 
Splitface
Splitface je duše kradoucí Nighlok a když lidé nezískají své duše zpět do západu slunce, zmizí navždy. Splitface tak chtěl zvýšit hladinu řeky Sanzu a napadl Panorama City. V boji nosí eč, může střílet energetické paprsky a rozdělit své tělo na několik koulí a napadnout nepřítele. Během boje ukradl duši Emily a získat zpět se dá pouze jeho poražením. Během boje Antonio označil Splitface Krabím Symbole, což jim umožnilo povolat monstrum schovávající se v Podsvětí. Strážci použili Symboly Moci a aktivovali Krabí Zord, který přitáhl Splitface a povrch jako magnet. Nyní nemohl rozdělit své tělo a Strážci ho porazili Úderem Ohně. Poté se vrátil jako mega monstrum a Antonio utvořil Krabí Bojový Zord. Splitface byl zničen konečným útokem Krabího Bojového Zordu Východ. Po jeho smrti se všechny duše, které ukradl, vrátily. Splitface se později objevil na halloweenské párty v nebi Nighlokůla a vupomínal na své boje se Samuraj Strážci.

"Týmový Duch" a "Party Monsters"
 


 
Arachnitor
Arachnitor sloužil Mistru Xandredovi, ale zradil ho a rozhodl se svrhnout ho, stát se vůdcem Nighloků a dobýt svět. Arachnitor je velmi obávaný ostatními Nighloky včetně Oktoroo. Arachnitor se rozhodl svrhnout Xandreda, když byl naštvaný a absorboval energii v řece Sanzu. Rozkázal Oktoroo, aby unesl Jaydena a získal pečetící symbol. Arachnitor, Oktoroo a Moogeři napadli chrám u Tengenské Brány a Oktoroo otrávil Jaydena. Strážci morfovali a bojovali s Moogery. Po poražení Moogerů bojovali Strážci s Arachnitorem, ale byli rychle přemoženi. Arachnitor použil své drápy, pavučiny a energetické paprsky v boji. Mezitím Oktoroo požadoval po Jaydenovi Pečetící Symbol výměnou za protijed. Dorazil Antonio a bojoval s Oktoroom, ale dorazil i Deker a unesl Jaydena. Když se Antonio dostal ke svým přátelům, byli už těžce zraněni a Arachnitor se smál, ale náhle byl vtažen zpět do Podsvětí Mistrem Xandredem jako trest za zradu. Dal mu energii sesbíranou v řece a proměnil ho ve zmutovaného nemyslícího Nighloka. Arachnitor se tak později znovu objeví na povrchu a Strážci s ním bojují než před nimi uteče. Poprvé je poražen, když dá Antonio Jaydenovi Černou Schránku, která ho promění do Super Samuraj Módu. Je znovu poražen Krabím Obrněným Megazordem a Samurajským Bojovým Dělem.

"Tengenská Brána", "V Obležení" a "Super Samurai"
 

Rhinosnorus
Rhinosnorus byl poprvé vyslán Mistrem Xandredem, aby napadl hezké sny. Jii varoval Strážce, že Rhinosnorus může jíst sny spících obětí a ti už se nikdy neprobudí. Snažil se zkonzumovat spoustu obětí, ale byl poražen Mikem a Kevinem a stáhl se zpět do Podsvětí. Za stěžování si je vykopnut Mistrem Xandredem z Podsvětí. Po posílení bojuje se Strážci a je zničen útokem Hydro Luku. Vyroste v mega monstrum, ale pak je zničen Samuraj Megazordem. Rhinosnorus se později objeví na halloweenské párty v nebi Nighloků, kde vzpomíná na své boje se Samuraj Strážci.

"Zničené Sny", "Konečný Souboj" a "Party Monsters"