Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové


Silo Disky
Silo Disky Samuraj Strážců jsou animační disky, které mají uložené Symboly Moci k použití s Rotačním Mečem, jeho dalšími podobami a jejich Zordy. Když mají být použity s Rotačním Mečem, Disky se roztočí a zrcadlová rukojeť odhalí animaci každého disku a je vyvolána jeho síla.
 

 
Samuraj Disk
Samuraj Disk je standartní disk připojený k Rotačnímu Meči pro základní útoky. Když je roztočen, transformuje Rotační Meč na osobní zbraň Strážce. Instaluje se také na kontrolní konzoli Zordu a po jeho roztočení dojde k nastartování Zordu.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 

Silo Disky Strážců
Každý Strážce má svůj osobní Silo Disk, který slouží dvěma účelům. Nabíjí Rotační Meč elementem každého Strážce a slouží jako připojení osobní zbraně po transformaci.
 

 
Lví Disk
Strážci se mění do obrněného Mega Módu k pilotování svých Zordů. Kusy brnění jsou stylizované verze jejich standartních strážcovských forem. Helmy mají ostřejší design a obsahují naústí. Mega Mód má brnění na ramenou, loktech, hrudníku, stehnech a má vyztužený spodní materiál. Boty a rukavice jsou také speciálně vyztuženy. Stříbrné chrániče kolen a loktů jsou doplněny o krystal v bravě každého Strážce.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"


 
Dračí Disk
Dračí Disk se používá k elementálnímu útoku Modrého Strážce nazvaným Dračí Dech. Když Modrý Strážce vloží Dračí Disk do Černé Schránky, může vykonat útok jménem Super Dračí Dech.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Želví Disk
Želví Disk se používá k elementálnímu útoku Růžového Strážce nazvaným Větrná Smršť. Když Růžový Strážce vloží Želví Disk do Černé Schránky, může vykonat útok jménem Super Větrná Smršť.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Opičí Disk
Opičí Disk se používá k elementálním útokům Žlutého Strážce, kterými jsou Seismický Švih, Úder Kamenného Symbolu a Primátí Cyklón. Když Žlutý Strážce vloží Opičí Disk do Černé Schránky, může vykonat útok jménem Super Primátí Cyklón.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Medvědí Disk
Medvědí Disk se používá k elementálním útokům Zeleného Strážce, kterými jsou Stromový Vír, Úder Stromového Symbolu a Listová Bouře. Když Zelený Strážce vloží Medvědí Disk do Černé Schránky, může vykonat útok jménem Super Stromový Vír.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Bleskový Disk
Bleskový Disk umožňuje Červenému Strážci použít pohni příbuzný element blesku. Bleskový Disk se používá k elementálním útokům nazvaným Úder Blesku a Bouře Blesku.

Poprvé viděn v "Sjednocení"
 


 
Disk Štítu Samuraj Megazordu
Když je roztočen během bitvy Megazordů, tento Disk dá Samuraj Megazordu štít.
 

 
Chytací Disk
Chytací Disk je naplněn Symbolem Moci ze Samurajzéru. Pokud byl původní Disk Zordu ztracen, nebo se Zord vymkl kontrole, může být Chytací Disk použit k jeho chycení.

Poprvé viděn v "Ryba na Suchu"
 

Disky Pomocných Zordů
Disky pomocných Zordů slouží k ovládání pomocných Zordů. Liší se od Silo Disky tím, že symboly jsou do nich vyryty, ne natištěny. Disky pomocných Zordů také slouží jako pohon Úderu Ohně Červeného Strážce, zatímco Disky Strážců slouží jako projektily. Disky pomocných Zordů se také stanou částí těla jejich Zordu, když jsou povolány.
 

 
Broučí Disk
Broučí Disk byl používaný Červeným Strážcem, ale byl předán Zelenému Strážci k povolání Broučího Zordu.

Poprvé viděn v "Den Volna"
 


 
Disk Mečouna
Disk Mečouna je používaný Modrým Strážcem k povolání Zordu Mečouna.

Poprvé viděn v "Ryba na Suchu"
 


 
Tygří Disk
Tygří Disk je používaný Červeným Strážcem k povolání Tygřího Zordu.

Poprvé viděn v "Začarovaný Modrý Strážce"
 


 
Korálový Disk
Korálový Disk se připojuje k Čepeli Barakudy Zlatého Strážce a odděluje čepel od rukojeti.

Poprvé viděn v "Nečekaný Host"
 


 
Okto Disk
Okto Disk je používaný Zlatým Strážcem k ovládání Okto Zordu. Okto Zord se instaluje do kontrolní konzole Zordu. Může být také použit k pohánění Úderu Ohně Červeného Strážce a jeho přeměny v 5-ti Diskové Dělo.

Poprvé viděn v "Nečekaný Host"
 


 

Krabí Disk
Krabí Disk je používaný Zlatým Strážcem k ovládání Krabího Zordu. Krabí Disk se instaluje do kontrolní konzole Zordu. Krabí Disk má také zadní stranu, která se umístí do terminálu Krabího Zordu a ovládá změny módů Krabího Bojového Zordu. Může být také použit k pohánění Úderu Ohně Červeného Strážce a jeho přeměny v 5-ti Diskové Dělo.

Poprvé viděn v "Týmový Duch"
 


 
Super Samuraj Disk
Super Samuraj Disk je používaný Samuraj Strážci k aktivování Super Módu.

Poprvé viděn v "Super Samurai"
 


 
Disk Super Samuraj Spojení
Disk Super Samuraj spojení se používá ke spojení Samuraj Megazordu a Klepetového Zordu k vytvoření Klepetového Obrněného Megazordu.

Poprvé viděn v "Super Samurai"
 


 

Samuraj Kombinační Disky
Růžová Strážkyně použila svůj Samuraj Kombinační Disk k vytvoření Samuraj Megazordu. Červená Strážkyně použila svůj Samuraj Kombinační Disk k vytvoření Samurajského Bojového Křídla.
 

 
Žraločí Disk
Žraločí Disk je použit k přístupu ke Žraločímu Útočnému Módu a přeměně Rotačního Meče na Žraločí Meč. Jednou byl použit s Nitro Meče, což mu umožnilo chovat se jak Žraločí Meč. Po aktivování se stane součástí rukojeti. Slouží také k povolání Žraločího Zordu.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 


 
Pečetící Disk Býčího Zordu
Tento Disk byl použit ke krocení Býčího Zordu.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 
Býčí Disk
Býčí Disk je používán Samuraj Strážcem k povolání Býčího Zordu. Býčí Disk tvoří jedno kolo vozíku Býčího Zordu. Býčí Disk se instaluje do kontrolní konzole Zordu.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 
Ultimátní Disk
Ultimátní Disk umožňuje utvořit formaci Gigazordu. Ultimátní Disk tvoří druhé kolo vozíku Býčího Zordu.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 
Samuraj Bojový Disk
Samuraj Bojový Disk umožňuje Světelnému Zordu proměnit se do bojového módu nazvaného Světelný Megazord.

Poprvé viděn v "Something Fishy"
 


 
Blaster Disk
Blaster Disk je sada disků používaných jako projektily lucerny Světelného Zordu.

Poprvé viděn v "Something Fishy"
 


 
Shogun Disk
Shogun Disk se vkládá do Shogun Přezky k dosažení Shogun Módu. Shiba Ohnivý Disk Červené Strážkyně byl jednou schopen odemknout Shogun Disk, že měl dostatek síly, aby umožnil přístup k Shogun Módu mimo kokpit Megazordu.

Poprvé viděn v "The Bullzord"

 


 
Disk Býčí Bazuky
Disk Býčí Bazuky umožňuje Samuraj Strážcům aktivovat Býčí Bazuku a Super Býčí Bazuku.

Poprvé viděn v "Trust Me"
 


 
Shiba Ohnivý Disk
Vytvořený Červenou Strážkyní Shiba Ohnivý Disk obsahuje všechnu sílu Symbolu Ohně celé Shiba rodiny. Když byl zničen, vytvořila druhý, který naplnila veškerou silou Symbolů Moci, která ji zbyla.

Poprvé viděn v "Samurai Forever"
 


 
Dvojitý Disk
Tento Disk byl vytvořen bývalým Červeným Strážcem a může zdojnásobit jakoukoliv zbraň. Červený Strážce ho použil k povolání dvou Úderů Ohně. Červený Samuraj Strážce nechal tento Disk použít Mega Strážce proti Matajádrovi.

Poprvé viděn v "Samurai Forever"