Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Mega Mód
Strážci se mění do obrněného Mega Módu k pilotování svých Zordů. Kusy brnění jsou stylizované verze jejich standartních strážcovských forem. Helmy mají ostřejší design a obsahují naústí. Mega Mód má brnění na ramenou, loktech, hrudníku, stehnech a má vyztužený spodní materiál. Boty a rukavice jsou také speciálně vyztuženy. Stříbrné chrániče kolen a loktů jsou doplněny o krystal v bravě každého Strážce.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 

Mega Mód Zlatého Strážce
Mega Mód Zlatého Strážce má stejný design jako Mega Mód ostatních Strážců, ale má zlaté rukavice, černý spodní materiál, který zcela vypouští modrý element jeho klasické strážcovské formy. Krystal v chráničích kolen a loktů mají modrou barvu namísto jeho barvy. Jeho helma se neliší od klasické.

Poprvé viděn v "Nečekaný Host"
 


 
Super Mód
V této podobě Samuraj Strážce získá bílý plášť spolu se super rychlostí a reflexy. Protože existuje jenom jedna Černá Schránka, pouze jeden Strážce může použít tento mód ve stejnou dobu.

Poprvé viděn v "Super Samurai"

 


 
Super Mega Mód
Když je aktivovaný Super Mód a Strážci povolají své Zordy, Strážce v Super Módu získá brnění Super Mega Módu. Ten přidá extra vrstvu bílého brnění k Mega Módu.

Poprvé viděn v "Super Samurai"
 


 
Žraločí Útočný Mód
Při použití Žraločího Disku a Žraločího Meče současně se Strážce transformuje do Žraločího Útočného Módu. Tento mód přidá červený plášť ke klasickému strážcovskému obleku, který ladí se Žraločím Mečem.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 


 

Mega Žraločí Mód
Mega Žraločí Mód vychází ze Žraločího Útočného Módu. Když Strážce povolá Žraločí Zord, Žraločí Útočný Mód a Mega Mód se spojí a vytvoří Mega Žraločí Mód. Hrudník je obohacen extra vrstvu červeno modrého brnění.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 


 

Shogun Mód
Shogun Mód je indikací, že Strážci dosáhli nejvyššího mistrovství jejich Symbolů Moci. Zaručuje spoustu síly, ale také spoustu energie k aktivování. Hlavní aktivace je přes Shogun Přezku a nejčastěji je používán v kokpitu Megazordu. Mimo Megazordu byl použit Červeným Strážcem ke zničení prvního života Mistra Xandreda. Obsahuje tradiční samurajské brnění, obří ramenní brnění ve tvaru znaku brnění, který je umístěn i na hrudní části. Jako hlavní zbraň používá Shogun Kopí.

Poprvé viděn v "The Bullzord"