Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Broučí Zord
Broučí Zord je druhý Zord Zeleného Strážce. Je vyzbrojen kanóny, které střílí mocné laserové paprsky pro boj z dálky, zatímco jeho obří rohy jsou používány ke sražení obřích Nighloků. Nejdřív byl pilotován Jaydenem, poté přiřazen Mie. Mike dokázal, že si ho zaslouží a Mia mu Zord nechala. Tvoří helmu pro Samuraj Megazord a utvoří tak Broučí Střelecký Megazord.

Poprvé viděn v "Den Volna"
 


 
Broučí Střelecký Megazord
Broučí Zord se spojí se Samuraj Megazordem k vytvoření Broučího Střeleckého Megazordu. Je vybavený mnoha dalekonosnými kanóny ve své helmě k vyřazení Nighloků a obřích Moogerů. Jeho konečný útok je Rotační Broučí Kanón, kde se rohy roztočí a vystřelí obří ohnivou kouli. Byl použit k poražení Dredheada a Negatrona.

Poprvé viděn v "Den Volna"
 


 
Zord Mečouna
Zord Mečouna je druhý Zord Modrého Samuraj Strážce, který může střílet torpéda a být použit jako meč. V dávných dobách se ztratil a po staletí plul oceánem, dokud Modrý Strážce nepoužil Symbol Moci, aby ho ulovil a získal zpět do držení Samuraj Strážců.

Poprvé viděn v "Ryba na Suchu"
 


 
Šermířský Megazord Mečouna
Šermířský Megazord Mečouna je utvořen, když Zord Mečouna utvoří brnění pro Samuraj Megazord. Připojí se k zádům a hlavě Samuraj Megazordu a vytvoří dvojitou katanu, která ničí Nighloky. Megazord je schopen ukotvit meč do své hlavy, aby mu dodal více síly. Jeho konečný útok je Úder Mečouna. Byl použit k poražení Yamirora.

Poprvé viděn v "Ryba na Suchu"
 

Dvojitá Katana Šermířského Megazordu Mečouna
Dvojitá Katana je primární zbraní Šermířského Megazordu Mečouna.

Poprvé viděna v "Ryba na Suchu"
 


 
Tygří Zord
Tygří Zord je druhým Zordem Červeného Samuraj Strážce povolávaný z Tygřího Disku. Má schopnost zakopat se pod zem a vytvářet otřesy. V útočném módu jeho vrtací ruce ční dopředu, zatímco ho Disk veze naproti nepříteli. Během boje, kdy byl zapečetěn Mistr Xandred spadl do propasti a kontrolu nad ním převzal Madimot, ale později ho Jayden získal zpět.

Poprvé viděn v "Začarovaný Modrý Strážce"
 


 
Tygří Vrtací Megazord
Tygří Vrtací Megazord je utvořen, když Tygří Zord utvoří brnění pro Samuraj Megazord. Jeho zbraně jsou všechny čtyři Tygří Vrtáky, které se roztočí směrem k Nighlokovi. Jeho konečný útok je Tygří Vrták. Byl použit k poražení Madimota.

Poprvé viděn v "Začarovaný Modrý Strážce"
 

Samurajské Bojové Křídlo
Samurajské Bojové Křídlo je utvořeno, když Strážci svými Samurajzéry napíší kanji pro spojení, aby spojili Broučí Zord, Zord Mečouna a Tygří Zord. Tento mód připomíná starodávného legendárního japonského ptáka. Jeho útokem je Vzdušný Vír. Bylo použito k poražení Desperaina.

Poprvé viděno v "Podstata Lesa"
 

Megazord Bojového Křídla
Megazord Bojového Křídla byl navržen Modrým Strážcem. Je utvořen, když Strážci napíší kanji pro spojení Samuraj Megazordu a Samurajského Bojového Křídla. Je schopný létat a je vyzbrojen katanou Samuraj Megazordu, kterou používá k Leteckému Úderu. Pokud Megazord obdrží příliš poškození Samurajské Bojové Křídlo se odpojí. Byl použit k poražení Robtishe, Vulfise a Greda. Byl také použit k poražení Gigertoxova druhého života, ale ten měl třetí jako Had Temné Mlhy.

Poprvé viděn v "Jaydenova Výzva"
 


 
Okto Zord
Okto Zord je Zord Zlatého Samuraj Strážce, který připomíná oliheň. Má speciální inkoust, který může zviditelnit neviditelné nepřátele. Okto Zord byl před lety dán Antoniovi Jaydenem, jako dárek na rozločenou. Po návratu Antonio ukázal že dokáže použít Okto Zord stejně jako ostatní Strážci Folding Zordy.

Poprvé viděn v "Nečekaný Host"
 


 
Okto Megazord Kopí
Okto Megazord Kopí je utvořen, když Okto Zord vytvoří brnění pro Samuraj Megazord. Jeho útoky jsou Výpad Kopím, Ledový Dech a jeho konečný útok je Elektrické Kopí. Byl použit k poražení Steeleta a Antberryho.

Poprvé viděn v "Místo pro Dalšího"
 

Samurajské Bojové Dělo
Samurajské Bojové Dělo je kombinací Samurajského Bojového Křídla a Okto Zordu, který slouží jako zbraň a dělo pro Krabí Obrněný Megazord. Bylo použito ke zničení Arachnitora a Armadevila.

Poprvé viděno v "Super Samurai"