Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Mike Fernandez
Označení Strážce: Zelený Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Stromové Kopí, Mega Čepel, Žraločí Meč
Příslušenství: Samurajzér, Silo Disky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Medvědí Folding Zord, Broučí Zord, Žraločí Zord
 
Mike miluje videohry a vysedávání se svými přátely. A i když je velmi talentovaný tanečník, volnomyšlenkářský divoch a jeho smysl pro humor se ne vždycky setkává se způsoby samuraje. Ale to by ho nemělo zastavit, aby dal všechno do každého boje. Cítí, že jeho schopnosti nejsou dostatečné, ale tvrdě trénuje, aby byl na stejné úrovni jako ostatní. Jeho element je příroda, což mu dává dobré stopovací schopnosti a jeho Zord je medvěd. Je trochu tvrdohlavý. Často se neshodne s Kevinem a dokonce i s Jiim. Mike miluje Emily.

Jednou ukradl Jiiho motocykl, což ho naštvalo. Ale nakonec Jii a Strážci dali Mikovi jeho vlastní motorku k Vánocům. Když Nighlok jménem Switchbeast proměnil duše Strážců s nehybnými předměty, Mike byl sám s Emily a společně museli porazit monstrum. Po použití jednoho z jeho praštěných nápadů, kdy si Mike prohodil tělo se Switchbeastem, se jim ho podařilo porazit. Když si Kevin prohodil těla s figurínou baletky, Mike mu nasadil sukeň a vyfotil si ho. Mike rád připravuje vtípky jako když vyměnil Antoniovu a Jiiho svačinu za kočičí jídlo, ale Jii to nakonec obrátil proti němu.

Když do jejich dimenze přišel R.P.M. Červený Strážce, Scott, Mike mu nevěřil a provokoval ho. Scott později odhalil Mikovi, že vnímá, že Emily o něj má zájem, po čemž vítězně vyskočil do vzduchu. Když tým porazil Nighloky, Emily a Mike se drželi za ruce a odhalili, že Mike jede s Emily k ní domů. Když byl vyhlášen, cítil se trapně a řekl, že jí jen pomáhá se stěhováním.

Naposledy byl viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.