Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Lauren Shiba
Označení Strážce: Červený Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Úder Ohně, Mega Čepel, Býčí Bazuka
Příslušenství: Shiba Samurajzér, Silo Disky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Lví Folding Zord, Tygří Zord
 
Nevědomky všem až na Jiiho, Jayden nebyl skutečný držitel pečetícího symbolu. Jayden celý svůj život střežil tajemství své starší sestry Lauren, která ovládala pečetící symbol. Laurenin element je oheň a její Zord je lev, kterého používá, když toho není schopen Jayden. Když Nighlok použije kouzlo, aby rozhořel oheň klanu Shiba uvnitř Jaydena, byl Jayden mimo boj a Lauren dorazila, aby zničila monstrum. Lauren narozdíl od Jaydena používá starší verzi Samurajzéru, který patřil jejímu otci. Lauren nevyrůstala s Jaydenem, protože měla být v utajení a cvičit pečetící symbol. Tým byl zmatený, co si o ní myslet, když jim Jayden řekl, že je novou vůdkyní a Jayden sám opustil tým.

Lauren je starostlivá a sympatizující člověk, ale také přísný vůdce a silný bojovník. Byla schovaná celý život, takže i Miino vaření je pro ni dobré. Lauren rozuměla Kevinovu zmatku zůstat s ní, zatímco jeho přátelé jdou zachránit Jaydena a rozkázala mu, aby jim šel pomoct. Když měla chvíli s Antoniem, ptala se ho, jaký byl Jayden jako dítě, protože byl jediný kdo ho kromě Jiiho tenkrát znal. Stejně jako s Jaydenem, Mike vyzval Lauren, ale byl přemožen při tréninku.

Lauren se pokusila zapečetit Xandreda pečetícím symbolem, ale selhala, protože byl zaštítován lidskou stranou Dayu. Byla zraněna a nemohla bojovat, takže předala své vůdcovství zpátky Jaydenovi. Jayden plánoval Xandreda zničit a ne zapečetit a Lauren mu dala Silo Disk vytvořený jejími Symboly Moci. Naneštěstí ho Xandred zničil. Lauren udělala další Disk, který nakonec odemkl Shogun Mód mimo Megazord a Jayden ho použil k poražení Xandreda. Poté, co byli Nighlokové poraženi, Lauren se rozloučila se svým bratrem a vrátil se domů.