Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Celé jméno: Theodore "Theo" Martin
Označení Strážce: Modrý Jaguáří Strážce, Modrý Mistrovský Strážce
Zbraně: Bojové Drápy, Tonfy Džungle, Vějíř Džungle, Drápový Zesilovač, Čepel Džungle
Příslušenství: Solární Morfér
Zordy: Zvířecí Duch Jaguára, Zvířecí Duch Netopýra, Zvířecí Duch Antilopy
 
Theo je sebevědomý, panovačný a konzervativní, který chce být vždy ve velení. Theo bere to, co dělá velmi vážně a je schopný bojovník. Mistr Mao viděl jeho potenciál spolu s výbornými bojovými schopnostmi a vybral ho, aby byl novým strážcem Dai Shi. Ale teď, když byl Dai Shi vypuštěn, byl Theo vybrán, aby se stal Modrým Strážcem. Theova oblíbená zbraň je smrtelná tonfa, kterou ovládl druhý rok tréninku. R.J. nechal Thea, aby naučil Caseyho, jak ovládnout nunčaky. Roky byl kamarád s Lily a začal žárlit, když se začala kamarádit s Caseym. I když je R.J.ovi a Fran jasné, že Theovy city jdou dál než oko dohlédne, Theo popřel, že by šlo o víc než o přátelství. Theo se učí, že nemůže mít kompletní kontrolu nad vším a jednoho dne ztratí svou sebedůvěru, když prohraje souboj s jedním z Pěti Prstů, ale R.J. mu pomohl a byl znovu schopen nalézt svou sebedůvěr. Theo je skvělý v dělání více věcech najednou, ale kvalita pokulhává. Odhalil, že jako dítě se od něj očekávalo, že bude ve všem excelovat. Mistr Swoop ho naučil soustředit se na úkol a být vyrovnaný. Je mu dán Vějíř Džungle k poražení létajících sluhů Carnisoara a zničí je Zvířecícm Duchem a Zordem Netopýra.

Když Dai Shi porazil Strážce a unesl R.J.e, Strážci zůstali bez Mistra. R.J. jim řekl, že vědí, co dělat, což znamenalo začít od začátku, což je zavedlo zpět do Akademie Pai Zhuq, kde byl držen Dai Shi. Strážci si všimli Zvířecích Duchů Mistrů na zdi a zajímalo je, kde jsou Gorilí, Tučňáčí a Antilopí Mistři. Byli znovu přivítání jeji padlým učitelem Mistrem Maem. Poslal je do Duchovního Světa, aby byli trénováni třemi padlými Mistry. Postavili je testům, Mistr Lope poslal Thea do dimenze, kde musel překonat své ego a ponížení při zpívání karaoke před velkým obecenstvem. Nejdřív si stěžoval, ale pak si uvědomil, co musí udělat a splnil test a byl mu dán Drápový Zesilovač, Mistrovský Mód Džungle a Zvířecího Ducha a Zord Antilopy.

Když se ve městě objevil Luen, uvědomil si, že žárlil na svého líného, ale talentovaného bratra. Luena si spletli s Theem a byl zajat jedním z generálů Fantomových Šelem. Theo zachránil svého bratra, který zjistil jeho pravou totožnost a jejich pouto zesílilo. Theo se obával odhalit své pravé city k Lily, když mu řekla, že jsou jen přátelé, ale Fran mu řekla, že ji nikdy nepožádal o rance. Když byl Dai Shi poražen, konečně ji požádal a ona pozvání přijala.