Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Celé jméno: Casey Rhodes
Označení Strážce: Červený Tygří Strážce, Červený Mistrovský Strážce
Zbraně: Bojové Drápy, Džungločaky, Žraločí Meče, Drápový Zesilovač, Čepel Džungle
Příslušenství: Solární Morfér, Úderný Jezdec
Zordy: Zvířecí Duch Tygra, Zvířecí Duch Žraloka, Zvířecí Duch Gorily
 
Casey byl zbrusu nový student na Akademii. Má sílu postavit se tomu, čemu věří a zastat se ostatních. Nemá rád, když si jeho, nebo ostatní někdo dobírá. Když se jednoho dne Casey zastal dalšího nováčka, který byl slovně napadán Jarrodem, Mistr Mao vyloučil Jarroda. Mistr Mao viděl, jaký potenciál Casey má v sobě a vybral jeho namísto Jarroda, aby strážil Dai Shi, ale poté byl Mistr Mao zničen. Trojice se vydala do Ocean Bluff, kde se setkali s R.J.em, který mu dal síly Červeného Tygřího Strážce. Casey o sobě stále pochybuje, protože jeho kolegové jsou zkušenější a má pocit, že musí trénovat dvakrát tolik. Casey je hodný, pohodový kluk, se kterým se lehce vyhcází. V Jungle Karma Pizzérii je profík, když dojde na dělání pizzy. Casey nyní musí zjistit, co je zapotřebí, aby se stal vůdcem a vedl svůj tým. Někdy má zase Casey přehnanou sebedůvěru, třeba když se pokusil postavit Dai Shi sám, ale zranil se. Poté, co Lily a Theo získali nové Mistry, Casey se nemohl dočkat až potká svého nového Mistra, ale R.J. ne, protože se jednalo o jeho otce Mistra Finna. Když Mistr Finn zachránil Caseyho před Rinshi, spřátelil se Casey s Mistrem a ovládl žraločí techniky. Nakonec se udobřil i s R.J.em, že on bude vždycky jeho Mistr.

Když Dai Shi porazil Strážce a unesl R.J.e, Strážci zůstali bez Mistra. R.J. jim řekl, že vědí, co dělat, což znamenalo začít od začátku, což je zavedlo zpět do Akademie Pai Zhuq, kde byl držen Dai Shi. Strážci si všimli Zvířecích Duchů Mistrů na zdi a zajímalo je, kde jsou Gorilí, Tučňáčí a Antilopí Mistři. Byli znovu přivítání jeji padlým učitelem Mistrem Maem. Poslal je do Duchovního Světa, kde Casey naléhal, aby byli trénováni třemi padlými Mistry. Postavili je testům, Mistr Rilla poslal Caseyho do dimenze, která připomínala jeho starý pokoj a musel čelit svému dětskému strachu monstra ve skříni. Když ho překonal a otevřel dveře, zjistil, že splnil test a byl mu dán Drápový Zesilovač, Mistrovský Mód Džungle a Zvířecího Ducha a Zord Gorily.

Později byl Caseyho Tygří Duch ukraden Whigerem a nebyl schopen morfovat, protože kdyby to udělal, byl by jeho život v ohrožení. Dai Shi vzal Whigerovi jeho Rinzin sílu, protože nedorazil Caseyho. Casey pomohl a spřátelil se s oslabeným Whigerem a ten mu pomohl zachránit jeho přátele. Whiger poté zmizel, protože mu došly síly. Když Casey bojoval s Mistrem Finnem v testu o jeho Mistrovské Pruhy, nevěděl co má dělat a sledoval, co dělají ostatní a selhal. Poté viděl, jak Jarrod zachránil Camille a byl přesvědčen, že Jarrod je stále v Dai Shim, ale nikdo mu nevěřil. Bojoval s Dai Shi v jeho paláci a vrátil se s Jarrodem a Camille, kteří se přidali na jeho stranu. Za to si vysloužil své Mistrovské Pruhy. Po poražení Dai Shi, Casey vyučoval na Akademii Pai Zhuq a Jarrod a Camille byli mezi jeho studenty.

Šest let na to Casey stále vyučuje Pai Zhuq. Když byli Mega Strážci poraženi Pacha Chamakem, Jake a Emma se obrátili na Caseyho, aby jim dal lekce bojového umění. Když ho přesvědčili, že by je měl učit, Casey jim pomohl povolat jejich Zvířecí Duchy než odhalil, že je Červený Strážce a od začátku věděl, že jsou Mega Strážci.