Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy 

Mistr Mao
Mistr Mao je původní mentor v akademii Pai Zhuq a ochránce truhly s Dai Shim. Jeho fyzické tělo bylo zničeno, když před ním chránil Strážce, ale nadále jim pomáhá ve své duchovní formě. Je mistrem ducha Karakala. Mistr Mao se vrátil s ostatními zesnulými mistry z Duchovního Světa skrze portál, aby se přidal ke Strážcům ve Válce Šelem. Když viděl, že je akademie Pai Zhuq v dobrých rukou, vrátil se do Duchovního Světa.

Poprvé viděn v "Welcome to the Jungle"
 


 
Mistr Rilla
Mistr Rilla padl v první Válce Šelem proti Dai Shi. Nyní přebývá v Duchovním Světě. Když Dai Shi zajal R.J.e, Strážci byli posláni Mistrem Maem, aby našli další Mistry. Trénoval Caseyho a předal mu zvířecího ducha Gorily, když překonal svůj strach. Mistr Rilla se vrátil s ostatními zesnulými mistry z Duchovního Světa skrze portál, aby se přidal ke Strážcům ve Válce Šelem.

Poprvé viděn v "Ghost of a Chance, část 1"


 
Mistr Lope
Mistr Lope padl v první Válce Šelem proti Dai Shi. Nyní přebývá v Duchovním Světě. Když Dai Shi zajal R.J.e, Strážci byli posláni Mistrem Maem, aby našli další Mistry. Trénoval Thea a předal mu Mistrovský Mód a zvířecího ducha Antilopy. Mistr Lope se vrátil s ostatními zesnulými mistry z Duchovního Světa skrze portál, aby se přidal ke Strážcům ve Válce Šelem.

Poprvé viděn v "Ghost of a Chance, část 1"


 


 
Mistryně Guin
Mistryně Guin padla v první Válce Šelem proti Dai Shi. Nyní přebývá v Duchovním Světě. Když Dai Shi zajal R.J.e, Strážci byli posláni Mistrem Maem, aby našli další Mistry. Trénovala Lily a předala jí Mistrovský Mód a zvířecího ducha Tučňáka. Mistryně Guin se vrátila s ostatními zesnulými mistry z Duchovního Světa skrze portál, aby se přidala ke Strážcům ve Válce Šelem.

Poprvé viděna v "Ghost of a Chance, část 1"


 

Pai Zhuq Mistrové
Povoláním plné síly jejich zvířecích duchů byli Mistrové schopni poslat armádu šelem zpět do Duchovního Světa. Nicméně toto vítězství stálo Mistry jejich síly, které Dai Shi vysál. Ale nakonec je získali zpět, když Strážci zničili Dai Shi

Poprvé viděni v "Now the Final Fury, část 2"
 


 


 
Fran
Fran je knihy milující loajální zákazník Jungle Karma Pizzérie, která je najata, aby tam pracovala. Zjistí, že její kolegové jsou Strážci Vesmíru, když je vidí bojovat na monitoru v R.J.ově bytě. Nyní slouží Strážcům sledováním monitorů, nebo převzetí starostí pizzérie, když musí Strážci jít bojovat. Chová tajné city k Dominicovi, který ji zachránil život, když se poprvé potkali. Po porážce Dai Shi ji Dominic pozval na výlet po Evropě.

Poprvé viděna v "Welcome to the Jungle"
 


 
Flit
Flit byl původně člověk, který byl během Války Šelem transformován v mouchu Camille a musí nyní přebývat v jejím žaludku, nebo zemře. Flit obvykle komentuje souboje Megazordů. Zkamarádil se s R.J.em, ale netrvalo to dlouho, protože nemůže zůstat dlouho mimo její břicho. Když byl Dai Shi nadobro zničen, Flit se proměnil v člověka a je najat R.J.em, aby pracoval v Jungle Karma Pizzérii.

Poprvé viděn v "Welcome to the Jungle"


 
Luen Martin
Luen je starší dvojče Thea. Je jeho úplným opakem. Miluje dobrodružství a je velmi přátelský. Každýmu se líbí, když Luen hraje v Jungle Karma Pizzérii na kytaru. Zjistí, že jeho bratr je Strážce Vesmíru a říká, že nebyla ztráta času jít do Řádu Drápu.

Poprvé viděn v "Blue Ranger, Twin Danger"


 
Dr. Silva Jennings
Dr. Silva Jennings našla pět z osmi Krystalových Očí. Vede svůj vlastní výzkum a hledání Očí je její životní prací, stejně jako jejího otce. Má zvířecího ducha Delfína.

Poprvé viděna v "Arise the Crystal Eyes"
 


 
Maryl Snyder
Maryl je genetička, která vyvinula látku na klonování opic. Krátkou chvíli do ní byl zamilovaný Dominic.

Poprvé viděna v "Maryl and the Monkeys"
 


 
Jimmy
Jimmy je Cayseho student, který pomůže Strážcům Vesmíru v nabití Drápového Kanónu svým zvířecím duchem Tygra, aby mohli porazit Whigera.

Poprvé viděn v "Tigers Fall, Lions Rise"
 

Gabby
Gabby je neteř Mistra Phanta, kterou dá do péče Lily, aby ji pomohla vylepšit její taneční schopnosti.

Poprvé viděna v "Dance the Night Away"