Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Po tisíc let byl duch čistého zla známý jako Dai Shi uzamčen a bezpečně střežen Pai Zhuq, "Řádem Drápu", tajným Kung-Fu klanem. Ale nyní zlo uniklo a Pai Zhuq vybralo své tři nejlepší členy, aby bojovali s tímto zlem. Jarrod, Theo a Lily byli vybráni, ale Jarrod se ukázal být špatnou volbou a nováček Casey zaujal jeho místo. Jarrod napadl Mistra Maa, který držel truhlu držící Dai Shi. Nechtěně se otevřela, Dai Shi zabil Mistra Maa a převzal Jarrodovo tělo. Trio bylo posláno, aby našlo nového mistra a ten jim dal speciální dar, aby se stali Strážci Vesmíru. Oni sami jsou jedinou nadějí Země k zastavení armády zlých zvířecích duchů od převzetí lidského světa. Dai Shi udělá všechno a cokoliv může, aby převzal svět a nechal vládnout zvířata. Spolu se svou loajální pomocnicí Camille a armádou nemrtvých Rin Shi. Začal Pěti Prsty Jedu, ale ti selhali. Dai Shi ovládá armádu strachu a tři noví Strážci se ho snaží zastavit.

Když je Rin Shi Válečník ovládající Zvířecího Ducha na Strážce příliš, každý je trénovaný bývalým mistrem s novým Zvířecím Duchem. Lily byla trénována Mistrem Phantem ve stylu Slona, Theo byl trénován slepým Mistrem Swoopem v technice Netopýra a Caseyho učil R.J.ův otec, Mistr Finn, tradici Žraloka. Dai Shi a Camille oživili smrtelné Vládce Carnisoara a Jellicu, aby je trénovali způsobem strachu a teroru a tím odstranili Jarrodovu lidskost. Když Dai Shi bojoval se svým novým tréninkem se Strážci, porazil je a vzal R.J.e za vězně. Aby zachránili R.J.e byli Strážci vzati do Duchovního Světa Mistrem Maem, aby byli trénováni třemi padlými Mistry: Mistrem Rillou, Mistryní Guin a Mistrem Lopem. Poté se byli Strážci schopni transformovat se do Mistrovského Módu s neuvěřitelnými tryskami a v ruce drženými Drápovými Zesilovačemi.

R.J.ův Vlčí Duch, kterého získal sledováním své vlastní cesty a sejitím z otcova žraločího stylu, byl zmanipulovaný Dai Shi a transformoval R.J.e ve vlkodlaka. R.J. nespoléhal na své přátele a pokusil se postarat o situaci sám. Nakonec se naučil spoléhat na své přátele a transformoval se ve Vlčího Strážce. R.J.ův problém s vlkodlakem bylo možné vyřešit díky jeho novému přátelství s Flitem, mouchou, která byla kdysi člověk. Poslední Vládce, Grizzaka, byl oživen, ale převzal místo Dai Shi, protože nenávidí lidi a Dai Shi ovládá člověka. Dai Shi chtěl ovládnout Grizzakovu mocnou sílu Zocato. R.J.ův starý přítel z Phai Zhuq, Dominic, cestovatel, který nenašel svou vlastní cestu, se rozhodl, že být Nosorožčím Strážcem je jeho cesta.

Před lety dal Mistr Mao Dominicovi Ovládací Dýku, po které nyní všichni pasou, aby mohli ovládat Nosorožčí Ocelový Zord z Nosorožčího Nexusu. Camille a Dai Shi dosáhli Nexusu, zradili Vládce. Dominic byl schopen převzít kontrolu nad Nosorožčím Ocelovým Megazordem a zničit Carnisoara jednou provždy. Docházel čas oživit tři Generály Fantomových Šelem z Krystalových Očí. Grizzaka byl také zničen Strážci. Generálové byli oživeni Jellicou, ale zničili ji a spojili se s Dai Shi a chtěli, aby byl jejich Králem. První úkol Dai Shi byl unést tři žijící Mistry a ovládat je k vypuštění tří Duchovních Strážců, aby šli proti pěti Strážcům Vesmíru.

Mistr Finn byl uzamčen v Krystalovém Oku a byl zachráněn svým synem a společně byli schopni získat kontrolu nad Duchovními Strážci a povolat je, když bude třeba. Brzy Dai Shi začal ztrácet kontrolu nad Jarrodem a zbývající Generálové Fantomových Šelem obviňovali Camille a poslali proti ní válečníky. Jarrod ji zachránil a Casey toho byl svědkem a šel do chrámu Dai Shi, aby zachránil Jarroda. Společně Jarrod a Camille pomohli v boji Strážcům. Zahanben svými špatnými skutky, Jarrod odmítl znovu pomoci, když Scorch a Dai Shi zahájili novou Válku Šelem. Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa a oživil všechny své padlé válečníky, včetně čtyř padlých Mistrů. Jarrod se nakonec rozhodl přidat se k nim a pomohl třem ochráncům zničit oslabeného Dai Shi navždy. Když Válka skončila, Camille a Jarrod trénovali jako začátečníci v Phai Zhuq Akademii. Dominic se rozloučil spolu s Fran a odjeli do Evropy.