Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Zelený Strážce, Bílý Strážce, Bílý Ninja Strážce
Zbraně: Meč Temnoty, Dračí Dýka, Saba
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincemi, Silo Krystal, Dračí Štít, Metalické Brnění, Bílý Žralocykl
Zordy: Dračí Zord, Tygří Zord, Sokolí Zord, Bílý Shogun Zord
 
Když Tommy přijel do Andělského Háje, Rita v něm viděla perfektní osobu, která by se stala jejím zlým Zeleným Strážcem. Očarovala ho a dala mu Dračí Silo Minci. S ní Tommy morfoval v Zeleného Strážce a bojoval se Strážci Vesmíru a porazil je v několika bitvách. Tommy dostal Meč Temnoty, aby Strážce dorazil, ale Jason porazil v boji Zeleného Strážce, zničil Meč temnoty a propustil Tommyho z Ritina kouzla. Stal se z něj nejnovější Strážce. Zbraň Zeleného Strážce je Dračí Dýka, který také slouží jako flétna a hraje muziku k povolání Dračího Zordu. Jako Zelený Strážce Tommy získal větší sílu, rychlost a odolnost stejně jako omezenou projekci energie. Zelený Strážce také nosí speciální štít okolo hrudníku, který ho chrání před mnoha útoky. Tommy je trochu zapomětlivý a mírně zabedněný občas, což je ale převládnuto ušlechtilostí a odvahou. Tommy později ztratil svou sílu poté, co Rita vytvořila Zelenou svíci, která mu odebrala jeho sílu, když vyhořela. Když Strážci ztratili svou sílu, povolali Tommyho, aby se ještě jednou stal Zeleným Strážcem s použitím Dračí Mince a Zordonovy energie. Síla byla ale jenom dočasná a Tommy opět ztratil svou sílu Zeleného Strážce.

Když ztratil síly Zeleného Strážce, tým Strážců Vesmíru byl opět jen v pěti. Aby držel krok se vzrůstající intenzitou útoků Lorda Zedda, Zordon vytvořil nové síly Bílého Strážce a dal je tomu jedinému, u kterého cítil, že je hoden jich převzít - Tommymu. S Tygří Silo Mincí se Tommy znovu připojil k týmu a vedl je od jednoho k vítězství k dalšímu. Zbraní Bílého Strážce je Saba, mluvící šavle, která také kontroluje Tygří Zord. Jako Bílý Strážce Tommy získal větší sílu, rychlost a odolnost stejně jako omezenou projekci energie. Nosí speciální štít okolo hrudníku, který ho chrání před mnoha útoky. Jeho síla byla lepší než síla ostatních pěti Strážců, což z něj dělalo téměř nepřemožitelného protivníka. Po útoku Rita Revolta na Andělský Háj, Tommy ztratil svou sílu a získal novou sílu ze Sokolí Silo Mince, která mu byla dána Ninjorem na jejich cestě do Chrámu Síly.

Když Ritin bratr, Rito Revolto, přišel na Zemi, uspěl ve zničení Bleskozordů a sil Strážců. Šest teenagerů muselo cestovat do Chrámu Síly, kde jim všem legendární válečník, Ninjor, dal sílu ninjů. S použitím této síly se všichni mohou transformovat do Ninja Strážců, poté morfovat a řídit Ninja Zordy. Bílý Ninja Strážce má zvýšenou rychlost, sílu a odolnost. Má také sílu zemního plavání, teleportace, fázování, multiplikace, projekce energie, hypnotického přesvědčování a mnoho dalších jiných ninja kouzel. Každý Ninja Strážce má stejné schopnosti ale ne všichni provozují všechny.

Sokolí Silo Mince byla později zničena Ritou a Zeddem, když Mistr Ohava vrátil čas a změnil Strážce na děti. Tommy použil Zeo Krystal, aby se stal Červeným Zeo Strážcem. Další zdokonalení sil ho později učinila Červeným Turbo Strážcem. Tuto sílu později předal svém nástupci T.J.ovi. Tommy se po letech vrátil jako Červený Zeo Strážce, aby vedl 9 ostatních Červených Strážců na misi, která zabránila Machine Empire od použití Serpentery ke zničení Země. Tommy po letech navázal na svou kariéru Strážce a připojil se k týmu Dino Strážců jako Černý Dino Strážce, aby jim pomohl bojovat s Mesogogem, který chce vrátit Zemi do období dinosaurů. Poté byl viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Tommy se poté oženil s Kat a narodil se jim syn jménem J.J. Tommy byl jedním ze Strážců, spolu s Kat, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Tommymu se podařilo uniknout a zničit továrnu na Robo Strážce. Tommy jako Černý Dino Strážce zachrání Wese, Kodu a Gemmu spolu s Ninja Ocelovými Strážci před Ránoboty. Strážci se poté rozdělili, aby zachránili ostatní a Tommy se s pomocí svého nového Mistrovského Morféru utkal se svým klonem a porazil ho. Všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce. Tommy povolal Sokolí Zord a nasměroval poslední Mega Šíp na Lorda Dravena a zničil ho. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.

Několik let na to se Tommy utkal s neznámým monstrem, které poškodilo jeho Mistrovský Morfér a zranilo ho na zádech natolik, že nyní potřebuje kybernetické implantáty. Od té doby uplynulo již 8 let a Tommy přenechal ochranu světa S.P.D., ale když je jeho syn, J.J, pohřešován znovu vyrazí do akce, aby ho zachránil i s pomocí rozbitého Mistrovského Morféru, který ničí Tommyho síly jednu po druhé. Tommy spolu s dalšími S.P.D. důstojníky a Kat zachrání svého syna, který se později stane Zeleným S.P.D. Strážcem s otcovým Dračím Štítem.