Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


Bleskozordy
Lord Zedd přicestoval na Měsíc, aby se pokusil zničit Strážce Vesmíru a převzít Zemi osobně. Poslal na Zemi Piraní Hlavu, který uspěl ve zmrazení čtyř Dinozordů a převzetí kontroly nad ostatními. Jednoduchou refrakturací morfovacích vln Alphou 5 se z Dinozordů staly Bleskozordy, o moc silnější než jejich předchůdci. Bleskozordy byly zničeny Ritem Revoltem, když přišel na Zemi a přidal se k Ritinu tažení.

Červený Drak
Bleskozord Rudého Draka je pilotovaný Červeným Strážcem a tvarem je modelován podle čínského draka a je schopen létat. Bleskozord Rudého Draka se může transformovat do humanoidní formy, která vlastní tyčovou zbraň. Podobně jako Tyranosauří Dinozord je Bleskozord Rudého Draka schopen bojovat a porazit monstra sám. Jeho zápěstí se mohou otáčet ve vysokých rychlostech a umožňují mu použít svou zbraň jako vrtuli helikoptéry.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"
 


 
Lev
Bleskozord Lva je pilotovaný Černým Strážcem. Sám o sobě je celkem nepoužitelný, protože nemá žádné útočné funkce. Celkově je to jediný Zord, který ve Strážcích Vesmíru nemá vlastní arzenál.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"


 
Jednorožec
Bleskozord Jednorožce je pilotovaný Modrým Strážcem. Má jednoduchý kvádrový tvar až na svou hlavu a je schopen útočit na monstra házením zeminy. Má podobný design Bleskozordu Grifa.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"


 
Grif
Bleskozord Grifa je pilotovaný Žlutou Strážkyní. Má jednoduchý kvádrový tvar až na svou hlavu a je schopen útočit na monstra střílením ohnivých kruhů. Má podobný design Bleskozordu Jednorožce.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"


 
Ohnivý Pták
Bleskozord Ohnivého Ptáka je pilotován Růžovou Strážkyní. Vypadá jako velký ohnivý pták a je schopen vytváření velkého energetického tornáda, které posílá na monstra.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"


 

Bleskozord Útočný Tým
Bleskozordy spojeny do Bleskozord Útočného Týmu. Lev, Jednorožec, Grif a Ohnivý Pták se spojili do tohoto vzdušného vozu, ve kterém jezdil Červený Drak v bojovém módu.

Poprvé viděn v "Formelíni Naruby"

 

Blesko Megazord
Červený Drak, Lev, Jednorožec, Grif a Ohnivý Pták se mohou spojit a utvořit Blesko Megazord s Červeným Drakem jako hlavou a tělem, Lvem jako rukama, hrudníkem a helmou, Ohnivým Ptákem jako opaskem a Jednorožcem a Grifem jako nohama. Blesko Megazord měl Blesko Šavli, který je uložena v pochvě u opasku a která mohla střílet mohutný paprsek jako poslední útok.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 3"