Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Rocky deSantos
Označení Strážce: Červený Strážce, Červený Ninja Strážce
Zbraně: Silo Meč, Silo Pal
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincí, Silo Krystal, Metalické Brnění, Červený Žralocykl
Zordy: Bleskozord Červeného Draka, Opičí Ninja Zord, Červený Shogun Zord
 
Rocky je jako třídní klaun týmu. Má dobrou povahu, je duchaplný a má rád zábavu. Možná má nižší IQ body, ale Rockyho obratnost v bojových uměních a jeho umíněnost z něho dělají excelentního bojovníka a přínos týmu. Poprvé se setkal se Strážci na cestě na soutež ninjů v Andělském Háji a pomohl jim zachránit dítě v nebezpečí. Ukázal se být velmi užitečný, když několikrát pomohl Strážcům a dostal síly Červeného Strážce od odcházejícího Jasona. Jason použil Meč světla, aby přenesl své síly na Rockyho. Silo Zbraň Červeného Strážce je Silo Meč, silná zbraň s velmi ostrým ostřím. Jeho zbraň spojená s ostatními utvoří Silo Blaster. Jako Červený Strážce Rocky získal větší sílu, rychlost a odolnost. Po útoku Rita Revolta na Andělský Háj, Rocky ztratil svou sílu a získal novou sílu z Opičí Silo Mince, která mu byla dána Ninjorem na jejich cestě do Chrámu Síly. Opičí Silo Mince byla později zničena Ritou a Zeddem, když Mistr Ohava vrátil čas a změnil Strážce na děti. Rocky později i s ostatními získal Zeo Krystal a stal se Modrým Zeo Strážcem. Když si Rocky při tréninku na soutěž v bojových uměních zranil záda, poslal Justina do Silo Komory, aby zaujal jeho místo a stal se Modrým Turbo Strážcem.

Když Ritin bratr, Rito Revolto, přišel na Zemi, uspěl ve zničení Bleskozordů a sil Strážců. Šest teenagerů muselo cestovat do Chrámu Síly, kde jim všem legendární válečník, Ninjor, dal sílu ninjů. S použitím této síly se všichni mohou transformovat do Ninja Strážců, poté morfovat a řídit Ninja Zordy. Červený Ninja Strážce má zvýšenou rychlost, sílu a odolnost. Má také sílu zemního plavání, teleportace, fázování, multiplikace, projekce energie, hypnotického přesvědčování a mnoho dalších jiných ninja kouzel. Každý Ninja Strážce má stejné schopnosti ale ne všichni provozují všechny.

Mistr Ohava jednou použil Orb zkázy, aby změnil Strážce na bezmocné děti. Aby obnovili svůj věk a získali novou sílu, každé dítě muselo získat Zeo Krystal. Rocky získal svůj Krystal v Mexiku, když statečně zachránil vesnici před nestabilní sopkou.

Rocky později znovu použil síly Červeného Strážce, když byl jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Kat, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly jeho síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí.

Poté, co skončil u Strážců Vesmíru, stal se hasičem v Andělském Háji. Když je aktivován Protokol Bandora, je Rocky povolán, aby se pomocí záložní Silo Mince, kterou vytvořili Billy a Alpha 9, znovu stal Červeným Strážcem, pomohl zachránit zajaté Strážce Vesmíru a zabránil Robo Ritě použít svůj stroj času, aby se setkala se svým mladším já a zabila původní Strážce dříve, než z nich Zordon udělá Strážce Vesmíru. Po úspěšném zničení Rity se Rocky vrátil ke svému normálnímu životu hasiče.