Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Adam Park
Označení Strážce: Černý Strážce, Černý Ninja Strážce
Zbraně: Silo Sekera, Silo Pal
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincí, Silo Krystal, Metalické Brnění, Černý Žralocykl
Zordy: Lví Bleskozord, Žabí Ninja Zord, Černý Shogun Zord
 
Adam je plachý, citlivý a duševní. Jeho trénink z něj udělal disciplinovaného a zdatného bojovníka specializovaného na Shaolin Kung-Fu. Poprvé se setkal se Strážci při společném pokusu o záchranu dítěte v nebezpečí. Adam pochází ze Stone Canyon, ale přestěhoval se a přešel na Střední Školu v Andělském Háji. Bojem se Zeddovými jednotkami společně se Strážci se Adam ukázal být vhodným náhradníkem Zacka jako Černého Strážce. Zack použil Meč světla, aby přenesl své síly na Adama. Silo Zbraň Černého Strážce je Silo Sekera, která také slouží jako mocný kanón. Jeho zbraň spojená s ostatními utvoří Silo Blaster. Jako Černý Strážce Adam získal větší sílu, rychlost a odolnost.

Když Ritin bratr, Rito Revolto, přišel na Zemi, uspěl ve zničení Bleskozordů a sil Strážců. Šest teenagerů muselo cestovat do Chrámu Síly, kde jim všem legendární válečník, Ninjor, dal sílu ninjů. S použitím této síly se všichni mohou transformovat do Ninja Strážců, poté morfovat a řídit Ninja Zordy. Černý Ninja Strážce má zvýšenou rychlost, sílu a odolnost. Má také sílu zemního plavání, teleportace, fázování, multiplikace, projekce energie, hypnotického přesvědčování a mnoho dalších jiných ninja kouzel. Každý Ninja Strážce má stejné schopnosti ale ne všichni provozují všechny. Žabí Silo Mince byla později zničena Ritou a Zeddem.

Mistr Ohava jednou použil Orb zkázy, aby změnil Strážce na bezmocné děti. Aby obnovili svůj věk a získali novou sílu, každé dítě muselo získat Zeo Krystal. Adam byl poslán do Korey, aby získal svůj Krystal od starého moudrého muže jménem Kyogi.

Adam později i s ostatními získal Zeo Krystal a stal se Zeleným Zeo Strážcem a později Zeleným Turbo Strážcem, než tuto sílu předal Carlosovi. Později se vrátil, aby pomohl svému nástupci jako Černý Strážce za použití rozbitého Morféru a původní Silo Mince a riskoval tak svůj život.

Pár let na to Rytíř Ochránce opravil jeho Silo Minci a obnovil síly Černého Strážce, aby se Adam mohl vrátit do akce jako vůdce týmu bývalých Strážců Vesmíru, kteří bojují za poražení zlé aliance vedené Thraxem - synem Lorda Zedda a Rity Repulsy.

Adam poté začal pracovat pro S.P.A. v systému Sirius, kde bojuje s Troobianským Impériem s pomocí maskovací technologie, kterou navrhl Billy. Po aktivaci Protokolu Bandora informuje Strážce, že let ze systému Sirius bude trvat 6 hodin. Dorazí poté, co Strážci porazí Robo Ritu a vezme zachráněné Strážce na Aquitar, aby je tam vrátili do původní podoby.