Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


Dinozordy
Originální Zordy Strážců Vesmíru. Tyto Dinozordy se skládají z Tyranosaura, Mastodonta, Šavlozubého Tygra, Pterodaktyla a Triceratopse a všichni byli uschováni na různých místech. Všichni dohromady mohou utvořit tank s mohutými děly nebo Megazord. Tyranosaurus byl převzat Piraní Hlavou a ostatní Zordy jím byly zmraženy. Aby ho porazily, Dinozordy byly přestavěny na Bleskozordy, které byly později zničeny Ritem Revoltem.
 

Tyranosaurus
Když ho Červený Strážce povolá, přichází z rožhavené lávy. Útočí drápy, ocasem a laserovými paprsky ze svých očí. Jeho dalším útokem je vyslání energie pod zemí, kterou nechá explodovat přímo pod monstrem. Může také balancovat na špičce svého ocasu a kopat nohama. Je hlavním komponentem Megazordu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 

Mastodont
Pochází z arktické země, když je povolán. Fouká sníh ze svého chobotu. Slouží jako ruce a záda Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 


 
Triceratops
Když je povolán, projíždí Triceratops písečnými dunami na poušti. Střílí lasery z dvojitých kanónů na svém ocasu. Jeho rohy také slouží jako úchytné háky s řetězy k zachycení nepřátel. Je levou nohou Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

Šavlozubý Tygr
Poté, co je povolán, přibíhá hustou džunglí. Vedle Triceratopse je to jeden ze dvou Zordů vybavených střelnými zbraněmi, když používá svůj ocas jako laserový kanón. Je pravou nohou Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 


 
Pterodaktyl
Vylétá ze sopky a křičí na nebi. Střílí dva lasery. Je převážně bílý, šedivý a červený a má na sobě jen minimum růžové barvy. Stává se hrudním štítem Megazordu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

Tank mód
Megazord měl také tankový mód, ve kterém mohl střílet mohutné paprsky ze svých děl.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 

Megazord
Dinozordy se mohou spojit, aby utvořily Megazord. Tyranosaurus tvoří hlavu a tělo, Pterodaktyl hrudník, Mastodont ruce a Šavlozubý Tygr s Triceratopsem tvoří nohy. Megazord měl Silo Meč, který se objevil z nebe, když byl povolán a jako finální útok měl mohutný úder. Měl také mamutí štít k vykrývání útoků, dva kanóny na zádech a lebeční laser, který střílel z čela.

Poprvé viděn v "Den Zrození"