Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Delta Jezdec
S přístupem do databáze Legendárních Strážců a ovládnutí Legendárních Sil S.P.D. Strážců získali Strážci přístup k Delta Jezdci. Tento Delta Jezdec má vylepšený vzhled od své originální podoby a Super Mega logo na kapotě, přední světla slouží také jako k nárazníku připevněné laserové kanóny a rotační zbraně v pneumatikách mu umožňují spustit Palbu Delta Jednotky, 360-ti stupňový střelecký útok. Delta Jezdec se může také spojit s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního S.P.D. Megazordu, kde se stane hrudní částí a dvojitou zbraní.

Poprvé viděn v "Earth Fights Back"
 


 
Legendární S.P.D. Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu S.P.D. Strážcovských Klíčů, povolají Delta Jezdec, který se spojí s Legendárním Megazordem a vytvoří Legendární S.P.D. Megazord, formaci připomínající Delta Jednotkový Megazord a S.W.A.T. Megazord. Jeho konečný útok je S.P.D. Konečný Útok, ve kterém Megazord vystřelí ze všech kolových zbraní Delta Jezdce ke zničení nepřítele.

Poprvé viděn v "Earth Fights Back"
 

Mystický Drak
Narozdíl od své původní podoby je Mystický Drak červený a není tvořen Titány čtyř Strážců. Může se spojit s Legendárním Megazord k vytvoření Legendárního Mystického Megazord. Byl používán až do posledního boje proti Armádě, kdy byla spousta Legendárních Zordů zničena, nebo poškozena.

Poprvé viděn v "Blue Saber Saga"
 

Legendární Mystický Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu Strážcovských Klíčů Mystické Síly v Legendárním Megazordu, povolají Mystického Draka, který se spojí s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního Mystického Megazordu. V této podobě dokáže Megazord létat, střílet plameny z dračí tlamy na své hrudi, nebo může nechat Mystického Draka odpojit, aby útočil sám. Jeho konečný útok je Starodávná Síla Mystické Kouzelné Pečeti, kdy Mystický Drak utvoří tři kruhy okolo nepřítele, které je poté rozdrtí.

Poprvé viděn v "Blue Saber Saga"
 


 
Červený Lev
Po letech neaktivity Mega Strážci získali Zord Červeného Lva. Je schopen spojit se s Legendárním Megazordem jako podklad a je také používán k zobrazení sil Samuraj Strážců v nové formaci Megazordu. Byl používán až do posledního boje proti Armádě, kdy byla spousta Legendárních Zordů zničena, nebo poškozena. Červený Lev spolu se všemi Zordy z minulosti byl těžce zraněn a donucen vrátit se na Animárium.

Poprvé viděn v "Lionheart"

 

Legendární Divoký Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu Strážcovských Klíčů Síly Divočiny, povolají Zord Červeného Lva, který se spojí s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního Divokého Megazordu podobnému Pegasus Megazordu. Konečný útok Megazordu je Konečný Mega Řev Síly Divočiny, kde Červený Lev vypustí mocný energetický paprsek ze své tlamy a oslabí nepřítele, než ho Legendární Megazordu rozsekce svými meči.

Poprvé viděn v "A Lion's Alliance"
 


 

Legendární Samuraj Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu Samuraj Strážcovských Klíčů, povolají Zord Červeného Lva, který se spojí s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního Samuraj Megazordu, formaci podobné Samuraj Megazordu. Meče Megazordu se spojí a utvoří zbraň podobnou zbrani Šermířského Megazordu Mečouna. Legendární Samuraj Megazord má přístup k Symbolům Moci ohně, vody, nebe, přírody a země, které mu umožňují ovládat elementy. Super útok Megazordu je Seknutí Mečouna a jeho konečný útok je Úder Samuraje, který povolá Úder Ohně ve velikosti Megazordu.

Poprvé viděn v "Samurai Surprise"

 


 
Ninja Zord
Ninja Zord je manifestací sil Strážců Ninja Bouře. Je podobný Mini Zordu s jiným barevným schématem. Může se spojit s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního Ninja Megazordu. Nosí dva šurikeny podobné těm, které používaly Samurajský Hvězdný Megazord a Hurikán Megazord, které fungují jako sekací zbraň, házecí hvězda a také na nich může Ninja Zord létat.

Poprvé viděn v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"

 

Legendární Ninja Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu Ninja Bouřkových Klíčů, povolají Ninja Zord, který se spojí s Legendárním Megazordem k vytvoření Legendárního Ninja Megazordu. V této podobě Megazord připomíná Hurikán Megazord a Bouřkový Megazord, kdy šurikeny trčí z jeho rukou a nohou, zatímco obří šuriken nesoucí Ninja Zord se stane zbraní, která může být použita jako bojová sekera, cep, nebo vějíř k odvátí nepřátel. Konečný útok Megazordu je Útok Ninja Zordu, Hvězdný Blejzr, který oddělí Ninja Zord, aby vytvořil armádu klonů, které rozsekají nepřítele.

Poprvé viděn v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"
 

Turbo Sokolí Zord
Turbo Sokolí Zord je prototyp Zordového Útočného Vozidla a hybrid sokola a formule 1. Původně má na sobě R.P.M. logo a patří k Zordům vyvinutých Doktorkou K. Když ho získají Super Mega Strážci, objeví se na něm i jejich logo. Tento Zord narozdíl od většiny Zordů má systém umělé inteligence. Když byl vyvíjen, stal se divokým a nekontrolovatelným a musel být uzamčen a schován po boku Paleozordu. Jeho specifikace jsou součástí databáze Legendárních Strážců. Aby se dostal do naší dimenze prolétá hrudní částí Legendárního Megazordu přímo z Corinthu. Turbo Sokolí Zord se přidal do poslední velké bitvy Zordů a přispěl k vítězství Strážců na jednotkami Armády. Zatímco většina Zordů byla těžce poškozena, nebo zničena, Turbo Sokolí Zord byl nucen vrátit se zpět do Corinthu.

Poprvé viděn v "In the Driver's Seat"
 

Legendární R.P.M. Megazord
Když Strážci použijí plnou sílu R.P.M. Strážcovských Klíčů, spojí Legendární Megazord s Turbo Sokolím Zordem, aby vytvořili Legendární R.P.M. Megazord. Podobně jako u formace Síly Divočiny Turbo Sokolí Zord nahradí nohy Legendárního Megazordu. V této formaci může Legendární R.P.M. Megazord létat přepnutím kol Turbo Sokolího Zordu do vznášedlového módu a jeho konečný útok je Legendární R.P.M. Grand Prix, kde se vznese do vzduchu a padá k nepříteli a sekne ho jedním ze svých Mečů.

Poprvé viděn v "In the Driver's Seat"