Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra


Armáda
Armáda je mocné galaktické impérium, které posílá flotily napříč galaxiemi, aby dobyly planetu za planetou a obraly je o jejich přírodní zdroje. Armáda je vedena mimozemskou královskou rodinou a jednou z nejrozšířenějších armád v širém vesmíru. Dorazila na zemi hned po domnělé smrti Vraka.


 

Císař Mavro
Císař Mavro je otcem Vraka a Prince Vekara a také vůdce Armády. Dorazí na mateřskou loď Armády poté, co jsou oba jeho synové zničeni Super Mega Strážci a převezme její velení a zahájí útok k převzetí Zeme. Když se Císař Mavro chystá převzít Zemi jednou provždy, je zastaven Troyem a Orionem a předpokládá se, že byl zničen při výbuchu mateřské lodi. Nicméně výbuch přežije a bojuje se Super Mega Strážci a nespočtem Legendárních Strážcovských Módů. Je zničen ránou z bezprostřední blízkosti ze Super Mega Kanónu.

Poprvé viděn v "All Hail Prince Vekar"
 


 
Princ Vekar
Princ Vekar je korunním princem Armády a bratrem Vraka. Princ Vekar přichází na Zemi a přebírá místo hlavního velitele poté, co Vrak selhal v jejím dobití. Aby dokázal svému otci, že je lepší než Vrak, Vekar pilotuje Armáda Megazord ke zničení Super Mega Strážců. Naneštěstí pro nej je Armáda Megazord zničen Ultimátním Legendárním Megazordem a spolu s ním byl zničen i sám Vekar.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 


 
Damaras
Damaras je přiřazen otcem Prince Vekara, Císařem Mavrem, aby na něj dohlížel při plánování dobití Země. Poté, co Císař Mavro dorazí na mateřskou loď a zjistí, že oba jeho synové byli zničeni Super Mega Strážci, je Damarasovi dán úkol, aby pomstil Prince Vekara a zničil je. Nejprve unese Troye, aby vylákal zbytek Super Mega Strážců, ale když je Troy osvobozen, je poražen Super Mega Kanónem. Levira ho nechá vyrůst a je nadobro zničen Ultimátním Legendárním Megazordem.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 


 
Levira
Levira je Armádní vědkyně, která má na povel vytváření zbraní, které mohou být použity proti Super Mega Strážcům. Ona je také zodpovědná za vytvoření Maximizéru, zařízení, které umožňuje velitelům Armády vyrůst v obry. Levira v posledním pokusu o prokázání se Císaři Mavrovi pilotuje svůj vlastní Megazord. Poté, co je zničen, Super Mega Strážci bojují přímo s ní a nakonec je zničena Super Mega Kanónem.

Poprvé viděna v "Super Megaforce"
 


 
Argus
Argus je vysoce postavený robotický válečník Armády, který slouží jako osobní bodyguard Prince Vekara, kterého doprovází i na Zemi. Byl na lodi, když Vekar povolal Armádu, aby zahájila invazi. V boji používá Solární Sek, který nabije jeho meč a vypustí energetický zásah. Nicméně, když čelil Noahovi, povedlu se mu odvrátit jeho Solární Sek a Arguse zničit.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 


 
Princ Vrak
Po zničení svého bratra, Prince Vekara, se Vrak vrací z úkrytu, aby unesl Oriona a získal jeho síly k nabití vrtáků, které zničí Zemi. Odhalil také Super Mega Strážcům, že přeprogramoval Robo Rytíře pro své zlé účely. Když je jeho třetí vrták připraven zničit Zemi, je zastaven Troyem, který ho zničí silou zatmění.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
X-Borgové
X-Borgové jsou základními vojáky Armády. Mají dostatek vědomí, aby ovládali systémy a pomáhali při údržbě své armády. Jejich tyčové zbraně jsou schopné střílet projektily a slouží také jako blasterové pušky. Tisíce jich bylo posláno na Zemi, když dorazila Armáda a další tisíce později bojovalo se všemi Strážci Vesmíru.

Poprvé viděni v "Mega Mission"
 


 
Hrdlořezové
Hrdlořezové jsou elitní vojáci Armády a jsou o poznání silnější než X-Borgové. Hrdlořezové nosí dvojité energetické kanóny na svých rukách a jsou schopní transformovat se v motocykly, nebo tryskové letouny pro vzdušný boj. Hrdlořezové dokážou myslet a sami se rozhodovat. Jsou také velmi loajální členům jejich armády a někdy se obětují, aby ochránili své nadřízené. Hrdlořezové jsou pravidelně zvětšováni spolu s generály a velitely Armády jako posily v obřích bitvách.

Poprvé viděni v "End Game"
 


 
Královská Stráž
Královská Stráž je osobními bodyguardy Císaře Mavra. Jsou silnější než obyčejní Hrdlořezové a často jsou viděni v párech, nebo ve čtveřicích. První z nich se objevili, aby Princi Vekarovi doručili Armáda Megazord. Nosí hole, která mohou použít jako velká kopí, které mohou vypustit energetické paprsky. Když spojí dvě kopí, jsou schopni generovat energetickou vlnu se symbolem Armády. Naposledy byli viděni v konečné fázi invaze, kde byli zničeni armádou Strážců.

Poprvé viděni v "All Hail Prince Vekar"
 


 
Armáda Megazord
Armáda Megazord je robot navržený a vytvořený Císařem Mavrem jako dárek pro Prince Vekara. Megazord je vybaven nejnovější technologií jako mocné Kvasarové Lasery. Během boje se může Megazord pohybovat vysokou rychlostí, aby se vyhnul mířeným útokům. Jeho ruce jsou vybaveny luky, které střílí Armádní Šípy a jsou také naostřeny, aby mohly být použity na boj zblízka. Může také střílet energetický paprsek z hrudi nazvaný Armádní Galaktický Úder. Armáda Megazord byl nakonec zničen Ultímátním Legendárním Megazordem.

Poprvé viděn v "All Hail Prince Vekar"
 


 
Levira Megazord
Levira Megazord je Megazord postavený a pilotovaný Levirou v posledním pokusu zničit Strážce. Levira Megazord může střílet masivní oranžový paprsek z očí na hrudníku, generovat před sebe velký štít a v boji používá také obrovské bílé drápy a může zeelktrizovat vše, čeho se dotkne. Byl zničen Legendárním Samuraj Megazordem.

Poprvé viděn v "The Wrath"
 


 
Profesor Zubatec
Profesor Zubatec byl po svém zničení Samuraj Strážci nějakým způsobem znovu postaven. Je nemilosrdný, bezohledný, arogantní a sadistický Útočný Bot, který se nezastaví před ničím, aby zničil Zemi. Osvobodí Turbo Sokolí Zord, aby vlákal Strážce do pasti v Corinthu a sám vtrhne na Zemi, kde se utká o nadvládu s Princem Vekarem. Profesor Zubatec je nakonec poražen Strážci, kteří použijí R.P.M. síly a Super Mega Kanón k jeho zničení. Nakonec je zničen novým Legendárním R.P.M. Megazordeme jednou provždy.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 


 
Brusiči
Brusiči jsou pozemní vojsko Venjixovy armády. Jsou to robotí válečníci se silnými bojovými schopnostmi. Mohou střílet lasery ze svých zbraní a pilotují Venjixovy Drony. Mají také schopnost proměnit se v motocykly.

Poprvé viděni v "The Road to Corinth"