Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Troy Burrows
Označení Strážce: Červený Super Mega Strážce, Červený Mega Strážce, Červený Ultra Mega Strážce
Zbraně: Super Mega Blaster, Super Mega Meč, Mega Blaster, Dračí Meč, Ultra Meč
Příslušenství: Legendární Morfér, Strážcovské Klíče, Gosei Morfér, Silo Karty
Zordy: Super Mega Nebeská Loď, Gosei Dračí Mechazord, Dračí Ultra Zord
 
Troy je rozený vůdce, tvrdá výchova ho udělala zodpovědným a soustředěným a to se ukazuje v jeho skvělém bojovém umění. Troy má také silnou víru v lidskost a věří, že když lidé spolupracují, dokáží vše. Je jedním z vážnějších Strážců historie, v boji je bystrý a nezastaví se před ničím, aby zničil Armádu a zachránil svět. Troy je obvykle velmi tichý, občas něco řekne, ale jen když je to potřeba. Často mluví, když hrozí nebezpečí a vede Strážce do boje. Mluví také klidným tónem a nevykazuje příliš emocí. Troy je soucitný a loajální, ale zahrávejte si s jeho přátely a čeká Vás zuřivý boj.

Poté, co se Troy vrátil do Velína po boji s armádou X-Borgů, obdržel od Goseie Super Mega Morfér, který mu umožňuje morfovat do Super Mega Módu a také do Legendárního Módu, který mu umožňuje morfovat ve Strážce z minulosti, přítomnosti, budoucnosti, jiných dimenzí a planet, aby mohl bojovat proti členu mimozemské královské rodiny, princovi Vekarovi a armádě pod jeho velením. S těmito silami přichází i zbrusu nové zbraně a Zordy, které má jako Červený Strážce k dispozici.

Troy aktivně pátral po ztraceném Robo Rytíři. Vrak se vrátil na Zemi a odhalil, že ovládá Robo Rytíře. Troy bojoval s Robo Rytířem a byl schopen ho vrátit na stranu dobra. Damaras bojoval se Stážci osobně, omráčil Troye a unesl ho. Byl přivázán ke kůlu bez své helmy a se zavázanýma očima, aby vyděsil civiliní obyvatele. Jake a Tensou ho nakonec ale zachránili. Troy a Orion nakonec porazili Císaře Mavra, vůdce Armády, na jeho lodi. Troyovy sny se nakonec vyplnily, když se do boje se zbývajícími X-Borgy přidali i všichni Legendární Strážci.