Strážci
Jason
Zack
Billy
Trini
Kimberly

Zordy
Bojové Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Příběh se odehrává týden poté, co se Strážci poprvé veřejně objevili a porazili Ritu Repulsu  a zničili obřího Goldara. Strážci se nadále přizpůsobují svým nově nalezeným silám a zodpovědnosti. Andělský Háj se stal federální místem neštěstí, kde téměř tisíc lidí bez domova a žijí ve stanech v parku. Policejní šéf Colton má plné ruce práce se zajištěním přístřešků pro všechny postižené. Strážci nadále bojují s Formelíny, které oživil Goldarův prach a čelí několika novým nečekaným hrozbám.

Strážci se snaží vyrovat potyčky s Formelíny, střední školu a své vlastní osobní problémy. Jason o sobě stále pochybuje jako o vůdci týmu. Zordon mu řekne, že se více spoléhá na štěstí než na schopnosti. Jason se nakonec přizná týmu, že má strach, že kvůli jeho rozhodnutí některý ze Strážců zemře. Nakonec ho podpoří Trini a dodá mu odvahu v důležitém rozhodnutí. Zack je také plný pochyb, když se při záchraně rodiny v dodávce přestane soustředit a málem nechá zabít jednoho z členů, naštěstí ho zachrání Kimberly.

Goldarův prach také nakazil dva sourozence, Jacoba a Aubrey Hoganovi. Sirotky, kteří ztratili otce ve stejném neštěstí jako Billy. Goldarův prach nakazil Jacoba a transformoval ho v monstrum, které bylo napůl člověk a napůl Formelín s Goldarovými vzpomínkami na boj se Strážci Vesmíru. Později najdou Formelína, který nakazí také Aubrey Společně použijí své síly, aby se zvětšili v obří monstrum sestavené z pily, kterou obývali. Jako monstrum s Goldarovou sílou jsou Jacob a Aubrey schopni překonat Strážce a jejich Zordy, ale Strážci nakonec zničí monstrum pomocí Megazordu. Billy poté přišel s vědecko-bojovým plánem, jak zastavit nové nepřátele, kterým čelili a proměnit je v sochy.

Nakonec se představí nová hrozba Strážců: Apex, vládní organizace vedená Melanií Sheerovou. Melanie a její lidé tajně sbírají informace o Strážcích, Goldarovi a Formelínech. Jejich plán je dát vládě nějaké možnosti kontroly a dohledu nad Strážci Vesmíru a novými hrozbami planety. Apex se také zmocnili Aubrey a Jacoba Hoganových.