Jezdci
Dex
Donais

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Hmyzožravci

Na Edenoi Princ Dex utíká před Morovou Hlídkou spolu s malou skupinou rebelů do bezpečí. Prince Dex je poslán na Zemi, další cíl jeho zlotřilého strýce Hraběte Dregonat target of his sinister uncle Count Dregon, který vládl Edenoi tvrdou rukou, poré co odklidil Dexova dědečka, Krále Lexiana, který také dal Dexovi síly Maskovaného Jezdce.

Edenoité jsou potomci hmyzu, ne opic. Dex si není vědom, že se lidé nevyvinuli z brouků. Edenoité také mají telepatické schopnosti, které se soustředí skrze krystal na čele, který může být telepaticky schován. Krystal je schopný vytvořit mentální obraz, který může být sdílený s ostatními.

Po příletu na Zemi se Dexe ujme rodina Stewartů, která má několik adoptovaných dětí, takže se nikdo nepozastavil nad novým členem rodiny. Dex má chlupatého přítele jménem Ferbus, který ho následuje na Zemi a je schováván Molly a Albeem, protože je Hal alergický na srst. Nakonec je ale Ferbus oodhalen celé rodině. Stewartovi žijí ve městě Leawood, které Dex ochraňuje jako Maskovaný Jezdec před Hrabětem Dregonem a jeho hroznými Hmyzožravci.

Dexovo brnění Maskovaného Jezdce dostali několik vylepšení a mohlo se proměnit do Super Zlatého Módu, vybaveného mocnou laserovou zbraní a nebo do Super Modrého Módu se silou kapalné teleportace a mocného meče.