Strážci
Kimberly
Zack
Trini
Serge
Britt

Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci

Je poslední den Pan Globálních Gymnastickýh Her v Amsterdamu. Kimberly vyhrála čtyři zlaté medaile, ale její matka se na soutěži neukázala a neodpovídá na zprávy. Kimberly ví, že je něco špatně a vydává se do St. Moineau ve Francii, kde žije její matka se svým snoubencem. Když dorazí, zjistí, že je vesnice prázdná. Brzy je napadena Mořskými Monstry, před kterými uniknde pomocí Serge, místního kluka. Kimberly zavolá Zordona o pomoc a ten jí sdělí, že je pořád nositelkou Růžové energie, která může být znovu aktivována Mečem Světla a Zordonovou energií. Kimberly jde do jeskyně, kde je její matka proměněna v Mořské Monstrum Vertem.

Kimberly znovu žádá o pomoc Zordona a vydává se do Jižní Ameriky, aby jí pomohli s jejím problémem. Pomocí Meče Světla a Zordonovy životní síly je možné znovu aktivovat síly bývalých Strážců Vesmíru. Brzy na to jsou ale přepadeni Goldarem a Meč Světla je ukraden, aby poháněl nový Goldarův Zord Typhonis. Strážcům se podaří utéct a znovi získat Meč Světla, ale Kimberly je uvězněna společně s Goldarem v Typhonis Megazordu, který míří k jisté záhubě z rukou Verta, který zradil Goldara.

Společně, ale dokáží uniknout a Kimberly opět použije Meč Světla k rozdělení svých sil a udělá tak ze Serge a Britt nové Strážce Vesmíru. Společně nakonec získají kontrolu nad Typhonis Megazordem, zajmou Verta a donutí ho proměnit všechny obyvatele zpět na lidi. Za zradu je poté Verto zabit Goldarem.

Tommy a ostatní Strážci Vesmíru jsou stále na planetě Orulind, kde padli do pasti Lorda Zedda a Rity Repulsy. Kimberly a nový tým Strážců se jim vydává na pomoc a Alpha 5 jim poskytne Titána a Tora, se kterými mohou utvořit Typhonis Ultrazord a zachránit své bývalé kolegy, kteří se nikdy nedozvěděli, kdo je zachránil. Nyní nastal čas vrátit Zordonovi jeho životní sílu a znovu se vzdát sil Strážců Vesmíru.